Dziś jest Środa, 21 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Eleonora, Piotr
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Inauguracja „Akademii Niepodległości”

05-12-2017
Fot. Stowarzyszenie "Pamięć i Tożsamość" zaprasza na Inaugurację „Akademii Niepodległości” (fot. EC).

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Stowarzyszenie Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość”, Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego oraz Burmistrz Miasta Działdowa serdecznie zapraszają na inaugurację „Akademii Niepodległości” w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską wraz z udziałem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Jarosława Szarka.

 

Uroczystość odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w auli Publicznego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Działdowie, ul. Polna 11 A .

 

"Akademia Niepodległości” to rozpoczęty w grudniu 2017 roku, a obliczony na cztery lata (do połowy 1921) cykl spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawią - w formie popularnych wykładów - zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wnoszenie jej państwowego gmachu i wykuwania granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

 

Program spotkania:

 

17.00 - wystąpienia organizatorów

17.20 - Polski wiek XIX - wiek powstań - Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek

18.15 - Polska na nowej mapie Europy. Polityka zagraniczna Józefa Piłsudskiego 1918-1935 - wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr hab. Krzysztof Kania

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam,

Zenon Gajewski, Prezes Stowarzyszenia

 

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).