Dziś jest Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą : Anastazja, Dorian, Wincenty
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Przyjdź na Ogólnopolski Tydzień Kariery [FILM]

15-10-2017
Fot. W dniach od 16 do 20 października obchodzony będzie Ogólnopolski Tydzień Kariery (fot. RW)

Dni od 16 do 20 października upłyną w powiecie działdowskim jako czas odkrywania kompetencji zawodowych u młodzieży szkolnej.

 

W tych dniach bowiem, będziemy obchodzić Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi „Ja na rynku pracy : moje kompetencje i moje talenty”.

 

- Doradcy zawodowi naszego urzędu wraz z doradcami zawodowymi z OHP oraz Powiatowym Koordynatorem Ds. Doradztwa Zawodowego powiatu działdowskiego, będziemy spotykać się w siedzibach szkół ponadpodstawowych z młodzieżą szkolną. Spróbujemy poinformować młodzież szkolną jakie kompetencje poszukiwane są na rynku pracy. Przedstawimy materiał jak odkryć swój potencjał zawodowy i swoje talenty - mówi Maria Karwacka, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy PUP w Działdowie.

 

Na początku października odbyło się spotkanie doradców zawodowych działających na terenie szkół powiatu działdowskiego z młodzieżą szkół ponadpodstawowych. Kolejnym wydarzeniem będzie debata na temat potrzeb rynku pracy.

 

- W dniu 20 października organizujemy debatę, na którą chcemy zaprosić włodarzy powiatu, miast i gmin powiatu działdowskiego, dyrektorów szkół oraz doradców zawodowych w szkołach, w celu omówienia roli doradcy zawodowego oraz roli dopasowania szkół i kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy - kończy Maria Karwacka.

 

Głównym organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Powiatowy Urząd Pracy, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, CKU i Działdowską Agencją Rozwoju.

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).