Dziś jest Czwartek, 22 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bogusław, Katarzyna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

W czasie wolnym od służby udaremnił kradzież

20-09-2017
Fot. W czasie wolnym od służby udaremnił kradzież. (Fot. KPP)

Działdowski policjant w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy wyszli z jednego ze sklepów. Okazało się, że jego intuicja go nie zawiodła, ponieważ jeden z mężczyzn wyniósł ze sklepu saszetki, za które nie zapłacił. Funkcjonariusz wezwał na miejsce umundurowany patrol i sprawca kradzieży został złapany na gorącym uczynku.

 

W poniedziałkowe popołudnie (18.09.2017) policjant z Działdowa w czasie wolnym od służby załatwiał swoje prywatne sprawy w mieście. W pewnym momencie zauważył jak z jednego ze sklepów z markową odzieżą wychodzi trzech mężczyzn. Jeden trzymał w rękach trzy saszetki typu „nerka” zakładane na pas. Mężczyzna ukrył je pod bluzą i cała trójka w pośpiechu przeszła w kierunku pobliskich śmietników. Zachowanie mężczyzn wzbudziło zainteresowanie policjanta.

 

Funkcjonariusz „w cywilu” poszedł za podejrzanymi i zaobserwował, jak jeden z nich próbował usunąć zabezpieczenie antykradzieżowe znajdujące się na saszetkach. Policjant natychmiast poinformował o całym zdarzeniu oficera dyżurnego z działdowskiej jednostki policji, a ten skierował na miejsce policyjny patrol. Policjanci wskazanego mężczyznę wylegitymowali i zatrzymali do wyjaśnienia. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna, który w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie, wkrótce przyznał się do kradzieży. Odzyskany towar wrócił do sklepu, a złodzieja policjanci ukarali mandatem karnym.

 

(JN/TM)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).