Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Opowiadali o bezpiecznej drodze do szkoły

12-09-2017
Fot. Opowiadali o bezpiecznej drodze do szkoły. (Fot. KPP)

Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tych działań policjanci z całego kraju pełnią służbę w rejonach szkół dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży idących do i ze szkoły, a także uczestniczą w spotkaniach z uczniami szkół i prowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Działdowscy policjanci spotkali się wczoraj z uczniami jednej ze szkół podstawowych w Działdowie i przypomnieli o zasadach podczas przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu w szkole i w domu oraz w kontakcie z nieznajomymi. Policjantki spotkały się z uczniami klas I-wszych i IV-ej, którzy po raz pierwszy w tym roku szkolnym przekroczyli mury nowej szkoły.

 

Jak przebiega droga do szkoły, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy w miejscu gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, o tym mogły dowiedzieć się dzieci w czasie rozmowy z policjantkami. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

 

Policjantki przypomniały najmłodszym uczniom o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontakcie z obcymi i na wypadek napotkania biegającego luzem pieska lub kotka.

 

Działania prewencyjno-edukacyjne prowadzone będą przez cały rok szkolny we wszystkich szkołach powiatu. Policjanci będą przypominać zarówno najmłodszym, jak i nieco starszej młodzieży o zasadach właściwego zachowania, nie tylko na drodze ale również w czasie wolnym od zajęć, podczas przebywania poza szkołą i domem. Organizowanie akcji policji i wdrażanie programów profilaktycznych przy współpracy z innymi podmiotami ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji od najmłodszych lat.

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).