Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dożynki parafialne w Burkacie

12-09-2017
Fot. Dożynki parafialne w Burkacie. (Fot. UG Działdowo)

W niedzielę 10 września w Burkacie odbyły się dożynki parafialne, które świętowali mieszkańcy Burkatu, Filic, Krasnołąki, Pożar i Klęczkowa.

Zgodnie z tradycją rozpoczął je przemarsz korowodu do kościoła w którym odbyła się Msza Św. dziękczynna za zebrane plony i okazane Boże Błogosławieństwo dla ciężkiej i trudnej pracy rolników.

 

Mszę Świętą celebrowali Ks. Dziekan Adam Filarski, Ks. Kanonik Stanisław Kadziński i Ks. Proboszcz Krzysztof Rynkowski. Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Gospodarzami tegorocznych parafialnych dożynek byli Państwo Halina i Krzysztof Szmit z Burkatu. Po Mszy Św. korowodem wszyscy przeszli na boisko przy szkole podstawowej.

 

Tu odbyła się część artystyczna w której wystąpiły dzieci oraz dorośli mieszkańcy Burkatu, Wesoła Ferajna, Kapela Jędruli oraz kapela ludowa Berklejdy z Nidzicy. Odbył się konkurs piosenki dożynkowej, każde sołectwo prezentowało swoją piosenkę. I miejsce zajęła piosenka Filic, II Burkatu, III Krasnołąki, IV Pożar. Można było posmakować potraw i nalewek na  stoiskach dożynkowych. Smaczną atrakcją był dzik ufundowany przez Koło Łowieckie „Szarak”, a upieczony  przez Państwa Małgorzatę i Jarosława Stańczak.

 

W ogłoszonym wcześniej przez Wójta Gminy Działdowo konkursie wieńców i stoisk dożynkowych udział wzięły wszystkie sołectwa parafii. Za wieńce przyznano nagrody w wysokości 200 zł, za stoiska 300zł. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Pan Paweł Cieśliński i Przewodniczący Rady Gminy Pan Mirosław Zieliński, Ks. Proboszcz Krzysztof Rynkowski.

 

UG

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).