Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Niestoja - gospodarz dożynek parafialnych

12-09-2017
Fot. Niestoja - gospodarz dożynek parafialnych. (Fot. UG Działdowo)

W niedzielę 3 września. Niestoja była gospodarzem dożynek parafialnych. Niestoja należy do parafii Matki Bożej Różańcowej w Turzy Wielkiej. W dożynkach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich wsi należących do tej parafii: Uzdowo, Kramarzewo, Sękowo, Turza Wielka, Myślęta, Niestoja, Skurpie.

 

Dożynki rozpoczął przemarsz korowodu przez wieś. Później odbyła się Msza Św. dziękczynna, za zebrane plony i okazane Boże Błogosławieństwo dla ciężkiej i trudnej pracy rolników. Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Mirosław Culepa.

 

Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok o odwrócenie klęsk i nieszczęść. Gospodarzami tegorocznych parafialnych dożynek byli Państwo Honorata Mechowska i Waldemar Nadwodny.

 

W ogłoszonym wcześniej prze Wójta Gminy Działdowo konkursie wieńców i stoisk dożynkowych udział wzięły wszystkie sołectwa parafii. Komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkie sołectwa za wieńce i stoiska otrzymały jednakowe nagrody.

 

Za wieńce były nagrody w wysokości 200 zł, za stoiska 300 zł. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Pan Paweł Cieśliński i Przewodniczący Rady Gminy Pan Mirosław Zieliński. Na zakończenie wystąpiły zespoły „Wesoła Ferajna” i „Kapela Jędruli” z GOKiS w Działdowie oraz zespół „Echo” ze Skurpia.

 

UM

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).