Dziś jest Czwartek, 22 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bogusław, Katarzyna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Miesiąc w pigułce – sierpień w Lidzbarku [FILM]

11-09-2017
Fot. Sierpień w Lidzbarku, czyli skrót wydarzeń relacjonowanych przez TV Lidzbark (fot. MO).

W jednym krótkim filmie podsumowaliśmy wybrane wydarzenia ostatniego miesiąca w Lidzbarku i okolicach. Kliknij, a szybko dowiesz się co się działo.

 

Podpisano umowę na dofinansowanie w kwocie 617 tysięcy złotych urządzenia i oznakowania trasy rowerowej nad jeziorem Lidzbarskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą. 8 kilometrowy odcinek powstanie do końca czerwca 2018 roku.

 

- Powstanie jeszcze wiata dla rowerzystów, będzie miejsce, gdzie można będzie naprawić rower gdy dojdzie do jakiegoś uszkodzenia. Trasa będzie oznakowana i przyjazna nie tylko dla turystów ale w szczególności dla mieszkańców – mówi zastępca burmistrza Janusz Bielecki.

 

***

 

Tegoroczne obchody Święta Lasu w Bryńsku trwały podobnie jak w latach ubiegłych trzy dni. Każdy z nich wypełniony po brzegi atrakcjami dla mieszkańców i turystów w każdym wieku.

 

- Od dmuchanych zjeżdżalni, przez zabawy wodne, przejażdżki konne, jak również pokazy wozów strażacki i sprzętu leśnego. Taką ciekawostką są od dwóch lat organizowane spotkania Kół Gospodyń Wiejskich, które rozgrywają swój turniej o Puchar Burmistrza Lidzbarka – tłumaczy radny Michał Kwiatkowski.

 

***

 

Kolejnym tematycznym świętem w gminie Lidzbark był festyn, który odbył się w Bełku. Tym razem uczestniczyliśmy w pierwszej edycji Święta Jagody. Biesiadowanie rozpoczęło się oficjalnym otwarciem drogi, której przebudowa sfinansowana została z budżetu Gminy Lidzbark, a jej koszt wyniósł niespełna 120 tysięcy złotych.

 

- Świętujemy dziś Dzień Jagody ze względu na to, że inne sołectwa mają Dzień Cebuli, Dzień Ryby albo kukurydzy. Nie było takiego święta więc wykorzystaliśmy ten owoc, żeby zrobić festyn w Bełku - mówi sołtys Bełku Patryk Moszczyński.

 

***

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego mostu na ulicy Działdowskiej. Obecny od lat prosi się o remont: przejścia dla pieszych są wąskie i niebezpieczne, a sam obiekt coraz bardziej niszczeje.

 

- Musimy liczyć się na pewien czas z utrudnieniami. Ruch będzie puszczony okrężnie, będą objazdy. Także kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruch pieszy będzie puszczony przez kładkę, która powstanie na czas budowy – tłumaczy zastępca burmistrza Janusz Bielecki.

 

***

 

Jak przekazać dzieciom i młodzieży dobre nawyki żywieniowe tak, by ich nie zanudzić i nie zniechęcić do jedzenia warzyw i owoców? Agencja Rynku Rolnego w Olsztynie oraz Miasto i Gmina Lidzbark połączyły zabawę na plaży z propagowanie zdrowego żywienia:

 

- Dziś kolejne wielkie wydarzenie tych wakacji, festyn pod hasłem zdrowego żywienia przy użyciu owoców i warzyw. Instytucje rolne zaangażowały się w edukację najmłodszych, żeby propagować zdrowy styl życia i odżywiania. Dziś spotykamy się na lidzbarskiej plaży przy rzeźbie z piasku. Przy konkurencjach sportowych i zręcznościowych, które kumulują się właśnie wokół zdrowego odżywiania – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

 

***

 

Już po raz drugi mieliśmy okazję bawić się w Słupie na Święcie Maliny. Przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. Uroczystości rozpoczęto oficjalnym otwarciem drogi, której przebudowa sfinansowana została z budżetu Gminy Lidzbark. Okazuje się, że mieszkańcy Słupa czekali na to wiele lat.

 

- Kiedyś powstały połowy tych dróg i zostały niedokończone. Teraz przy pomocy pana burmistrza i Rady Miasta dokończyliśmy te drogi. W tym miejscu chciałbym podziękować przede wszystkim panu burmistrzowi, zastępcy, Radzie Miasta i tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili – mówi sołtys Słupa Wiesław Karda.

 

***

 

To nie koniec tematycznych świąt w Gminie Lidzbark: druga edycja Święta Kukurydzy w Ciborzu połączyła degustację tradycyjnych produktów lokalnych z przeglądem piosenek i skeczy oraz wieloma atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

 

- Mamy zjeżdżalnie dla dzieci, basen suchy z kulkami, rzut beretem, biegi w gumofilcach, piłowanie drewna, mamy loterię fantową, reklamujemy wspierające nas firmy – wylicza radny Leon Chmielewski.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).