Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Gmina Działdowo wymieni oświetlenie na LED [FILM]

06-09-2017
Fot. Gmina Działdowo rozważa wymianę oświetlenia sodowego na ledowe (www.eco-light-led.com).

Zmiana oświetlenia sodowego, na bardziej energooszczędne oświetlenie LED-owe, to tylko kwestia czasu. Gmina Działdowo poszukuje firm, które oferują tanie i energooszczędne wyposażenie.

 

Gmina Działdowo rozważa wymianę oświetlenia sodowego na ledowe. Dzięki uzyskanym oszczędnościom, możliwe będzie wydłużenie czasu świecenia lamp, a nawet regulacja jego natężenia. Warunek - inwestycja musi się zwrócić się w ciągu 5 lat.

 

- Jesteśmy w tej chwili w trakcie opracowania materiałów, dotyczących zmiany oświetlenia. W związku z tym, że sprzęt ledowy jest coraz tańszy i uzyskuje coraz wyższe parametry oszczędnościowe, czyli mniejsze zużycie energii, również i trwałość tych urządzeń jest dużo większa niż dwa, trzy lata temu, przymierzamy się do tego, żeby to oświetlenie zmodernizować. Chcieliśmy, żeby tego typu inwestycja spłaciła nam się w ciągu pięciu lat, jeśli to będzie realne to do takiej inwestycji przystąpimy. Myślę, że to akurat będzie o tyle korzystne, że oszczędności energetyczne będą, ale również będziemy mogli wydłużyć czas świecenia tych lamp. Dlatego, że będą już montowane systemy, które będą regulowały natężenie oświetlenia, czyli w okresie nocnym około 23.00, czy 24.00 będzie można zmniejszyć natężenie oświetlenia, a nie wyłączać całkowicie tych lamp, a o 5:00 rano włączyć normalne oświetlenie o silnym natężeniu światła - mówi Paweł Cieśliński, wójt Gminy Działdowo.

 

Urzędnicy już skierowali zapytania ofertowe do dostawców oświetlenia ledowego. Jeśli uda się znaleźć urządzenia, które spełnią stawiane oczekiwania, modernizacja oświetlenia w gminie stanie się faktem.

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).