Dziś jest Wtorek, 20 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Leon, Ludomira
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Otwarto nowe oddziały przedszkolne! [FILM]

02-09-2017
Fot. Po rozbudowie Przedszkola Miejskiego numer 5 otwarto trzy nowe grupy przedszkolne dla 75 dzieci (fot. RW).

Po rozbudowie Przedszkola Miejskiego numer 5 otwarto trzy nowe grupy przedszkolne. Z nowoczesnego obiektu od środy korzysta 75 dzieci.

 

- Dzisiejszy dzień to chyba jeden z najpiękniejszych dni w mojej kadencji, zresztą można było to zobaczyć patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców, którzy z dumą przyszli dziś na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Troszeczkę wcześniej, ale chcieliśmy, żeby dzieci poznały przedszkole, sale i panie. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji w tej kadencji, nie ostatnia bo przymierzamy się do rozbudowy kolejnego przedszkola. W tym roku udało nam się stworzyć trzy dodatkowe grupy, każda po 25 dzieciaków. Łącznie jest to 75 osób, które mogą rozpocząć zajęcia z wychowania przedszkolnego w nowym roku szkolnym. Przedszkole jest zaprojektowane w bardzo nowoczesny sposób. Myślę, że jest to powód do dumy, a moim marzeniem jest, żeby miejsca w działdowskich przedszkolach nie były reglamentowane i będziemy mogli wszystkie chętne dzieci przyjąć do przedszkoli – mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

 

Dla dyrekcji oprócz możliwości przyjęcia większej ilości dzieci ważnym udogodnieniem po rozbudowie jest stworzenie profesjonalnych gabinetów, których do tej pory nie było:

 

- Oprócz tego, że stworzone zostały nowe miejsca – aż 75, to jako pierwsze przedszkole dysponuje jeszcze innymi gabinetami, jest gabinet do integracji sensorycznej, do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. I w końcu doczekaliśmy się gabinetu do zajęć logopedycznych, gdzie od lat Urząd Miasta finansuje nam te zajęcia ale nie było do tego odpowiednich warunków. To jest chluba naszego przedszkola, od teraz rodzice będą mogli korzystać z organizowanej w przedszkolach pomocy psychologiczno-pedagogicznej między innymi właśnie dzięki rozbudowie przedszkola – mówi dyrektor Sylwia Lipka.

 

Dzięki rozbudowie istniejącego przedszkola miasto zaoszczędziło koszty zatrudnienia dyrektora, intendentki i kucharek. Zatrudnienie wzrosło, ale tylko o nauczycielki i osoby wspomagające potrzebne do zapewnienia opieki w danej grupie. Będzie to tym łatwiejsze, że dzięki nowoczesnym przeszkleniom mają one pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w sali jak i w toalecie.

 

Po wejściu do przedszkola ma się wrażenie ogromnej ilości miejsca.

 

- Pierwsze wrażenie jak się wchodzi do przedszkola to przestrzeń. Ogrom przestrzeni. Jest też ściana mobilna, więc z dwóch sal można stworzyć jedną. W przedszkolach odbywają się pasowania na przedszkolaka czy jasełka, kiedy przybywa wielu rodziców i temu ma służyć połączeniu wielu sal w jedną – dodaje burmistrz.

 

Otwarciu towarzyszyły życzenia i podziękowania. Nie obyło się również bez prezentów:

 

- Oprócz tego, że każdy rodzić i dziecko otrzymało od burmistrza to piękne wydanie do domu to również przedszkole dostało masę zabawek, puzzli i klocków. Tego, czego w przedszkolu jest zawsze mało. Pan burmistrz zrobił nam bardzo miłą niespodziankę i z takim prezentem przyszedł na otwarcie przedszkola – mówi dyrektor.

 

Mimo zapewnienia dodatkowych 75 miejsc w przedszkolu numer 5 do placówek nie dostało się aż 158 dzieci. W związku z tym zapadły już decyzje o kolejnych rozbudowach:

 

- To szczęście, które dzisiaj widziałem i miałem okazję uczestniczyć w tym pięknym dniu spowodowało, że podjąłem decyzję i myślę, że radni również nie będą się wahać, żeby rozbudować kolejne przedszkole przy ulicy Mrongowiusza. Jesteśmy na etapie kończenia projektu i ta inwestycja z pewnością znajdzie się w budżecie miasta na rok przyszły. Jestem po wstępnych rozmowach z radnymi i wiem, że większość z nich deklaruje chęć poparcia tego pomysłu – kończy Grzegorz Mrowiński.

 

Życzymy sukcesów w realizacji tych planów a wszystkim dzieciom i rodzicom radości z korzystania z nowego obiektu.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).