Dziś jest Czwartek, 22 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bogusław, Katarzyna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Wykonają ścieżkę rowerową w Lidzbarku

10-08-2017
Fot. Wykonają ścieżkę rowerową za 617 tysięcy złotych. (Fot. MO)

Oto informacja, która ucieszy zarówno pasjonatów jazdy na rowerze, jak i niedzielnych cyklistów: w poniedziałek, 31 lipca burmistrz Maciej Sitarek razem ze skarbnik Gabrielą Sadowską podpisali umowę z marszałkiem województwa na dofinansowanie urządzenia i oznakowania trasy rowerowej nad jeziorem Lidzbarskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

 

 - Znajdujemy się na ścieżce rowerowej, która powstała w 2015 roku sfinansowanej z poprzedniej perspektywy RPO. W tym roku będzie kontynuacja tej ścieżki: kolejne 500 metrów powstanie z kostki brukowej a odcinek około 8 kilometrów wokół jeziora zostanie utwardzone z różnych frakcji kamienia metodą mechaniczną. Będą także przeszkody dla bardziej zaawansowanych użytkowników MTB, ale i rodziny z dziećmi będą mogły z tego również korzystać – mówi zastępca burmistrza Janusz Bielecki.

 

Dofinansowanie ścieżki rowerowej wynosi 617 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Oczywiście wykonana zostanie nie tylko ścieżka:

 

 - Powstanie jeszcze wiata dla rowerzystów, będzie miejsce, gdzie można będzie naprawić rower gdy dojdzie do jakiegoś uszkodzenia. Trasa będzie oznakowana i przyjazna nie tylko dla turystów ale w szczególności dla mieszkańców – dodaje zastępca burmistrza.

 

8 kilometrowy odcinek urządzonej i oznakowanej ścieżki rowerowej z wiatą wypoczynkową oraz stojakami na rowery powstanie do końca czerwca 2018 roku.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).