Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dni Lidzbarka 2017 – niedziela [FILM]

02-08-2017
Fot. Dni Lidzbarka 2017 – niedziela (FILM)

Niedziela, czyli trzeci z tegorocznych Dni Lidzbarka przywitała gości słoneczną pogodą i wyjątkowo rodzinną atmosferą. W parku sportowo-rekreacyjnym pojawiły się stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i zdrową, swojską kuchnią, które zwiastowały rozpoczęcie tradycyjnego lidzbarskiego jarmarku. Nieco dalej dzieci bawiły się na wesołym miasteczku a dorośli próbowali regionalnych specjałów. Atrakcje przygotowane zostały tak, by całe rodziny mogły znaleźć tu cos dla siebie:

 

 - Obchodzimy dziś trzeci dzień Dni Lidzbarka, od dwóch lat jest on obchodzony jako dzień rodziny. Jest to dzień w którym wiele atrakcji jest przygotowanych dla najmłodszych, specjalnie dla dzieci i młodzieży. Rozpoczęliśmy dzisiejsze obchody Turniejem Sołectw na małym jeziorku. Zmagania zaczęły się na smoczych łodziach. Jest tez mnóstwo innych atrakcji. Jarmark Lidzbarki bogaty w pyszną kuchnię przygotowaną między innymi przez koła gospodyń wiejskich ale także mamy dziś gości z Azerbejdżanu, którzy przedstawiają swoją lokalną kuchnię. Oprócz tego także ciekawe zmagania sportowe, także regaty smoczych łodzi dla mieszańców gminy Lidzbark. Dla dzieci mnóstwo dmuchańców i innych zabaw. Bo tak naprawdę liczy się dobra zabawa, integracja i wspólne biesiadowanie. Wszystko to zakończy się wspólną biesiadą z zespołem góralskim, który będzie grał dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy Lidzbark i naszych gości – mówi burmistrz Maciej Sitarek.

 

Jarmarczne stoiska to przede wszystkim regionalna kuchnia, wyroby rękodzielnicze, prezentacja osiągnięć sołectw Gminy Lidzbarka, ale nie tylko. Można było bowiem znaleźć i takie, które zajmują się pomaganiem, między innymi PCK czy krwiodawców a także  stowarzyszenia Psia Przystań.

 

 - Na stoisku mamy najróżniejsze rzeczy, bibeloty, książki, maskotki, ciastka i ciasteczka pieczone przez siebie. Wszystkie te rzeczy sprzedajemy po to, by uzyskać pieniążki, które przekazujemy na utrzymanie zwierząt w gminnej przechowalni w Lidzbarku. Nasz największy sukces to 124 psy wyadoptowane w ciągu dwóch lat. Zajmujemy się też zwracaniem zagubionych zwierząt ich właścicielom. To nasz największy sukces, Lidzbark nie ma ani jednego dnia w schronisku – mówi Iwona Gołębiowska, prezes stowarzyszenia Psia Przystań.

 

Ostatni z Dni Lidzbarka to oczywiście Turniej Sołectw, w którym zmagają się ze sobą najbardziej waleczne sołectwa Gminy Lidzbark. W tym roku rywalizację otworzyła bardzo widowiskowa konkurencja polegająca na przeciąganiu smoczych łodzi, ale było też ciągnięcie bryczki bez konia czy jazda na byku. Dla mieszkańców przygotowano również regaty smoczych łodzi, ogród malucha, konkurencje sportowe i wiele, wiele innych. Podsumowując – tegoroczne Dni Lidzbarka możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych:

 

 - Tegoroczne Dni Lidzbarka były bardzo udane, dopisała nam piękna pogoda. W piątek, jak i w sobotę czekała na wszystkich moc atrakcji typowo koncertowych. Piątek to Piękni i Młodzi, sobota to główna gwiazda w postaci zespołu Kombii. Ale to nie wszystko, bo dni naszego miasta to dni, w których chcemy wyróżnić, pochwalić i zmotywować do dalszej pracy między innymi naszych mieszkańców. W tym roku stypendia za osiągnięcia artystyczne odebrało 86 uczniów, były to nagrody burmistrza uchwalone przez Radę Miejską w Lidzbarku. Trzeci dzień to dzień typowo rodzinny, okazja do spróbowania naszej pysznej kuchni, dzień gdy nasze sołectwa rywalizują ze sobą a dzieci i młodzież bawią się korzystają z dmuchańców i licznych atrakcji. Także tegoroczne Dni Lidzbarka uważam za naprawdę udane, myślę, że gwiazdy spodobały się naszym mieszkańcom. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – będzie jeszcze lepiej – zapewnia Maciej Sitarek.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).