Dziś jest Wtorek, 20 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Leon, Ludomira
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dni Lidzbarka 2017 – sobota [FILM]

02-08-2017
Fot. Dni Lidzbarka 2017 – sobota. (Fot. MO)

Drugi z trzydniowych obchodów święta Lidzbarka rozpoczął się od samego rana i to na sportowo. Na zalanej słońcem plaży miejskiej rozegrany został bowiem Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza. W tym roku frekwencja była rekordowa – do udziału zgłosiło się 29 drużyn z całej Polski.

 

 - Nie spodziewaliśmy się aż tak dużej frekwencji. Jestem zaskoczony taką ilością zawodników reprezentujących bardzo wysoki poziom. Sam jestem ciekaw, która drużyna osiągnie najwyższe laury. W trakcie turnieju plażowej piłki siatkowej zorganizowaliśmy trójbój: pływanie, przepłynięcie kajakiem i bieg po piasku. Wygrał pan z Poznania będący tu na wczasach i był bardzo zadowolony, że coś takiego się tu u nas w Lidzbarku dzieje – mówi dyrektor lidzbarskiego MOSiRu Krzysztof Kopowski.

 

To oczywiście nie koniec zabaw na plaży, znalazło się też coś dla miłośników tańca:

 

 - Po tym trójboju pani Patrycja Górzyńska przeprowadziła Zumbę w wodzie, bardzo duże zainteresowanie było zarówno dzieci jak i dorosłych. Panie i dzieci w wodzie były bardzo zadowolone, nie chciały pani Patrycji wypuścić i chciały, żeby taka forma tańca i zabawy trwała jak najdłużej – dodaje Krzysztof Kopowski.

 

W tym samym czasie do Lidzbarka zawitał czarno-beżowy trabant znany z telewizyjnego programu „Klasykiem przez Cittaslow”. Prowadzący go (i program) Bartosz Gołębiowski zabrał burmistrza Macieja Sitarka na przejażdżkę by dowiedzieć się jak najwięcej o zrzeszonym w sieci Cittaslow Lidzbarku. Wkrótce w telewizji zobaczymy obszerny reportaż z tej wizyty.

 

A tymczasem przenosimy się do parku sportowo-rekreacyjnego, gdzie mieszkańcy Lidzbarka jak i turyści czekali przed sceną na rozpoczęcie części koncertowej:

 

 - Teraz część koncertowa, którą zaczęliśmy od bicia rekordu roztańczonego Lidzbarka, które jest gotowe do tego, żeby z fantastycznym przytupem przyjąć gwiazdę wieczoru, czyli zespół Kombii. Warto dodać, że w międzyczasie burmistrz Maciej Sitarek, starosta Marian Janicki i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lidzbarku Michał Kwiatkowski mieli przyjemność wręczyć nagrody 90 uczniom za wybitne osiągnięcia w nauce i osiągnięcia artystyczne – mówi Katarzyna Borowska.

 

Nagrody w postaci pamiątkowej statuetki oraz czeku otrzymali najzdolniejsi uczniowie ze średnią ocen minimum 5.0 oraz wzorowym zachowaniem. W tym roku nagrody otrzymała również młodzież artystycznie uzdolniona.

 

Po pobiciu rekordu roztańczonego Lidzbarka i wręczeniu nagród na scenie pojawił się by zabawić publiczność znany już konferansjer Daniel Klusek, który sam przyznaje, że swoją niespożytą energię czerpie od samych mieszkańców:

 

 - Przyjechałem do państwa z pomorza, bo wiem, że tutaj na mazurach jest najlepszy moment i najlepsze miejsce do tego, by bawić się przez trzy dni – Dni Lidzbarka. To niezwykła – dla mnie również szansa na dobrą zabawę z państwem. To, co działo się w piątek przeszło moje najśmielsze oczekiwania, niezwykłe rzeczy się działy. Wiele tysięcy osób bawiło się fantastycznie na koncercie zespołu Piękni i młodzi, a dziś równie fantastycznie będziemy się bawić na koncercie zespołu Kombii – dodaje prowadzący Dni Lidzbarka Daniel Klusek.

 

Koncert zespołu Kombii a tym samym drugi dzień święta Lidzbarka zakończył się tradycyjnym pokazem fajerwerków. Przed nami dzień trzeci czyli zabawa dla całych rodzin, turniej sołectw i amatorskie regaty smoczych łodzi.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).