Dziś jest Wtorek, 20 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Leon, Ludomira
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Miasto czeka na Twoje pomysły! [FILM]

15-05-2017
Fot. Jeśli masz pomysł na ciekawą inwestycję, to zgłoś ją do Budżetu Obywatelskiego i zagłosuj na nią! (fot. freeimages.com).

Przypominamy. Do końca maja można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Na realizację projektów przeznaczono pół miliona zł.

 

Od 19 kwietnia do końca maja urzędnicy miejscy czekają na propozycje o charakterze inwestycyjnym do Budżetu Obywatelskiego. Działdowo przeznaczy na ten cel, aż pół miliona złotych.

 

- Założenie jest takie, że miasto przeznacza na ten cel 500 000 zł, natomiast koszt jednej inwestycji nie może być wyższy niż 100 000 zł. W zeszłym roku z tego co pamiętam zostało zgłoszonych 7 inwestycji, z którym sześć zostało zakwalifikowanych do realizacji - mówi Grzegorz Mrowiński.

 

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu powstało w mieście wiele pożądanych społecznie inwestycji, między innymi pumptrack, ścieżki rowerowe, czy siłownia zewnętrzna. Niestety nie każdy pomysł jest możliwy do wykonania.

 

- Jedna inwestycja tj. ulica Bielnikowa nie będzie mogła być zrealizowana, ponieważ jest tutaj dosyć stanowczy sprzeciw Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który nie zgodził się, żeby w strefie zabytkowej umieścić strefę zabaw dla dzieci - wyjaśnia burmistrz.

 

Propozycja musi być poparta pisemnie, przez co najmniej 20 mieszkańców. W czerwcu i lipcu nastąpi weryfikacja zgłoszeń, a od 21 sierpnia do 29 września odbędzie się głosowanie mieszkańców. Realizacji doczekają się te zadania, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów i będą mieściły się w wyznaczonej puli środków.

 

- Jestem zwolennikiem tego, by takie inwestycje pojawiały się w budżecie oddolnie i powinny być zgłaszane przez mieszkańców, bo burmistrz jest po to, żeby słuchać mieszkańców i realizować ich pomysły - kończy Grzegorz Mrowiński.

 

Szczegółowe zasady prowadzenia konsultacji i niezbędne formularze dostępne są na stronach internetowych Urzędu Miasta w tym miejscu (bip.dzialdowo.eu, zakładka: Budżet obywatelski w Działdowie – 2018 r. i dzialdowo.eu, www.bo.dzialdowo.pl) oraz w wersji papierowej w pokoju nr 1 Urzędu Miasta Działdowo oraz Wydziale Spraw Obywatelskich w działdowskim Ratuszu.

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).