Dziś jest Środa, 24 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Franciszek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
SPORT
12-05-2017

Zapraszamy na Majówkę z Baseballem

Majówka z Baseballem w Działdowie przełożona na 16 maja 2017 r. - pogoda rozdaje karty. Juniorzy na fali, drużyna seniorów w Extralidze zbiera doświadczenia.

Fot. W dniu 16 maja odbędzie się Majówka z Baseballem (fot. UM).

 

Już po raz trzeci zmieniany jest termin zawodów baseballowych w Działdowie, które miały odbyć się w kwietniu, maju i mamy nadzieję, że sezon młodzieżowy rozpoczniemy we wtorek Mistrzostwami Województwa Kadetów. O godzinie 10.00 zagrają drużyny z Miłomłyna, Zajączkowa, Bratiana i Działdowa i po tym turnieju zostanie ustalony skład reprezentacji województwa na półfinały Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 11-13.06.2017. Ważne to dla naszego Regionu ponieważ finały Mistrzostw Polski odbędą się w Działdowie 28-30 czerwca.

 

Sezon baseballowy juniorów i seniorów już trwa od kwietnia mimo, że pogoda jest fatalna. W kwietniu 3 juniorów klubu Yankees Działdowo reprezentowało kraj w meczach kontrolnych Kadry Polski Juniorów U-18 z Australią. Mecze odbywały się w Miejskiej Górce a nasz klub reprezentowali Mateusz Banach, Krystian Tyska i Daniel Wójcik. Trzy spotkania wygrali Australijczycy a jedno zakończyło się zwycięstwem kadry Polski.

 

Bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy i dzięki temu 2 zostało powołanych na mecze Pucharu Północy / 30-02.05.2017/ do Osielska. Mateusz Banach i Daniel Wójcik wraz z reprezentacją zajęli II miejsce pokonując Pasikoniki Warszawa, Litwę U-23, Dęby Osielsko i pokonani zostali w finale przez kadrę Polski U-23. Dobre noty znowu zebrali Yankeesi i mają duże szanse na udział w Mistrzostwach Europy U-18, które odbędą się w Szwajcarii.

 

Wystartowała też Extraliga baseballu z udziałem po raz pierwszy w historii tej dyscypliny drużyny z Działdowa. Niestety nasz zespół na razie rozgrywa mecze na wyjazdach i czeka na remont boiska w Działdowie , żeby móc zagrać u siebie. Dwa spotkania Yankeesi rozegrali na boisku w Osielsku z Mistrzami Polski Centaurami Warszawa i Wicemistrzami Stalą Kutno. W sumie rozegrali 4 spotkania w których ulegli faworytom z Warszawy i Kutna.

 

Mimo wysokich porażek z meczu na mecz działdowianie grają coraz lepiej i widać, że wyciągają wnioski z każdego meczu. Podopieczni Macieja Lipińskiego i Macieja Główczewskiego jeszcze nie mieli okazji zagrać w najsilniejszym składzie / juniorzy byli na zgrupowaniu kadry, brak zwolnień z pracy i kontuzje/ ale trenerzy liczą , że w kolejnych spotkaniach będzie lepiej. Już w sobotę czekają Yankeesów mecze z Baronami z Wrocławia i tu faworytem są wrocławianie.

 

W tym roku działdowianie liczą na „ogranie” się z zawodowcami a trenerzy chętnie korzystają z wszystkich zawodników po to, aby zobaczyć na kogo możemy postawić w roku przyszłym. Zderzenie z Extraligą w której budżety klubów sięgają kilkuset tysięcy / nasz 15/i w których grają zawodnicy z innych krajów/ Czech, Litwy, Hiszpanii/jest mocno odczuwalne. Ale baseballiści to „twardy naród” i nie obawiają się gry z potęgami. Sam awans to wielki sukces a wyniki powoli też przyjdą. Nie od razu Kraków zbudowano i przy okazji liczymy, że i nasze boisko w czerwcu pozwoli nam gra u siebie.

 

Informacja: Zdzisław Ziółkowski

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).