Dziś jest Środa, 18 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Bogumiła, Julian, Łukasz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARTYKUŁY Z FILMEM

Z równaniem dróg muszą jeszcze poczekać

04-03-2016

W tym roku na wniosek mieszkańców i sołtysów równanie dróg w Gminie Lidzbark rozpoczęto wcześniej, niż w latach ubiegłych. Niespodziewane opady śniegu spowodowały jednak, że wiele dróg wygląda jak przed remontem.

przeczytaj artykuł z filmem »

Co dalej z Zespołem Szkół w Gródkach?

03-03-2016

Funkcjonującą ostatkami sił szkołę w Gródkach Starostwo Powiatowe będące jej organem prowadzącym chce przekazać Gminie Płośnica.

przeczytaj artykuł z filmem »

Kiedy doczekamy się pozimowego sprzątania?

02-03-2016

Straż Miejska domaga się sprzątania chodników przy prywatnych posesjach, ale na tych "miejskich" zalega piasek. Kiedy nastąpi sprzątanie po zimie?

przeczytaj artykuł z filmem »

Co z nowymi inwestorami i inwestycjami w Działdowie?

26-02-2016

Jaka jest szansa na ożywienie rynku pracy? Tematem nowych inwestycji i miejsc pracy w Działdowie zainteresował się radny Andrzej Przybyszewski.

przeczytaj artykuł z filmem »

Pierwsza konferencja Cittaslow w Lidzbarku

01-03-2016

Lidzbark był gospodarzem warsztatów ruchu Cittaslow, na które przybyli przedstawiciele miast członkowskich jak i tych zainteresowanych przystąpieniem do sieci. Ci pierwsi zapoznali się z planem działania na rok 2016 oraz dowiedzieli się o możliwościach pozyskiwania środków finansowania. Drudzy ...

przeczytaj artykuł z filmem »

Mieszkańcy potrzebują bezpłatnych porad prawnych

27-02-2016

Od początku roku przy ulicy Dworcowej 2 w Lidzbarku jako jeden z trzech w powiecie działdowskim działa Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Jego utworzenie to strzał w dziesiątkę, bo zainteresowanie bezpłatną pomocą prawną jest ogromne.

przeczytaj artykuł z filmem »

Lidzbark na targach turystycznych w Poznaniu

25-02-2016

Lidzbark Welski uczestniczył w Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu, gdzie w jednym miejscu spotykają się i prezentują swoje oferty wystawcy z branży turystycznej z polski i zagranicy.

przeczytaj artykuł z filmem »

Czemu budynek po bibliotece dalej świeci pustkami?

25-02-2016

Co dalej z pomieszczeniami w budynku po byłej Bibliotece Miejskiej? Z takim pytaniem zwrócił się do burmistrza radny Marek Dwórznik.

przeczytaj artykuł z filmem »

"Ludzie klną przy tych wiatach przystankowych"

24-02-2016

Na ostatniej sesji Rady Miasta Działdowo powrócił problem nowych wiat przy przystankach autobusowych, które nie chronią ani przed deszczem, ani wiatrem.

przeczytaj artykuł z filmem »

Nowe rondo w Lidzbarku jeszcze w tym roku

23-02-2016

W styczniu lidzbarscy radni podjęli uchwałę zezwalającą na podpisanie porozumienia z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, na mocy którego w Lidzbarku powstanie długo oczekiwana inwestycja drogowa.

przeczytaj artykuł z filmem »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).