Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARTYKUŁY Z FILMEM

Pożegnaliśmy lato na harcerska nutę

29-09-2012

Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej odbywał się w tym roku już po raz piąty. Z okazji tego małego jubileuszu na działdowskim rynku zorganizowano szereg imprez, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie.

przeczytaj artykuł z filmem »

Kształcenie specjalne? Najlepiej w Malinowie!

27-09-2012

W tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Malinowie oprócz tradycyjnych oddziałów szkolnych powstały dwa dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych:

przeczytaj artykuł z filmem »

Czy rośnie nam cherlawe pokolenie?

26-09-2012

Coraz więcej uczniów zasila grupę osób ze zwolnieniami lekarskimi z lekcji wychowania fizycznego. Nauczyciele ubolewają i zaznaczają, że z roku na rok jest coraz gorzej. W nidzickich szkołach również zdarzają się zwolnienia od zajęć fizycznych lecz nie można mówić tu o zjawisku masowym. ...

przeczytaj artykuł z filmem »

Przeżyli ze sobą pół wieku (lub więcej)

22-09-2012

Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego to piękna uroczystość. W tym roku medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało uhonorowanych 18 par.

przeczytaj artykuł z filmem »

Kiedyś krzaki i błoto – dziś nowa jezdnia

22-09-2012

Kolejny odcinek drogi w Powiecie Działdowskim został oddany do użytku. Tym razem w miejscowości Niechłonin w Gminie Płośnica.

przeczytaj artykuł z filmem »

Pożegnaliśmy wakacje. Na rockowo folklorowo

07-09-2012

Wrzesień to rzecz jasna początek szkoły. Ale żeby rok szkolny rozpocząć trzeba najpierw pożegnać wakacje. W tym roku tradycyjnie zrobiliśmy to na rockowo.

przeczytaj artykuł z filmem »

Tak organizować dożynki potrafi tylko Uzdowo

07-09-2012

Od wielu lat święto plonów w Uzdowie kojarzy się z najlepiej zorganizowanymi dożynkami w powiecie działdowskim. Nie bez powodu – w ich organizację angażuje się wielu mieszkańców tej miejscowości.

przeczytaj artykuł z filmem »

Dlaczego Groblewski zwolnił Kuklewicza?

03-09-2012

O sprawie zwolnienia dyrektora GOKu przez wójta Płośnicy było i jest głośno. Ujawniamy argumenty Groblewskiego i obronę Kuklewicza.

przeczytaj artykuł z filmem »

W Grzybinach otwarto kompleks plażowy

01-09-2012

Choć wakacje już za nami w Gminie Działdowo powstają obiekty o typowo letnim charakterze. Pogoda jednak sprzyja i wciąż można korzystać z nich bez przeszkód. Jeden z takich obiektów otwarto w Grzybinach.

przeczytaj artykuł z filmem »

Tragiczny wypadek pod Nidzicą. Dwie osoby zginęły.

29-08-2012

W nocy 25 sierpnia z soboty na niedzielę na drodze między miejscowościami Gardyny, a Kownatkami doszło do tragicznego w skutkach wypadku.Kierowca vw golfa i jego pasażerka ponieśli śmierć na miejscu.

przeczytaj artykuł z filmem »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).