Dziś jest Niedziela, 17 grudnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARTYKUŁY Z FILMEM

ZS Nr 1 w sporcie jest najlepszy w powiecie

03-10-2012

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Działdowskiego wręczono nagrody pieniężne i wyróżnienia dla szkół ponadgimnazjalnych szczególnie wyróżniających się w promowaniu idei sportu. Takie wyróżnienia wręczane były po raz trzeci.

przeczytaj artykuł z filmem »

Segregujesz – płacisz mniej

30-09-2012

Od przyszłego roku zmieni się system gospodarki odpadami komunalnymi. Osoby, które będą segregować swoje śmieci będą płacić mniej.

przeczytaj artykuł z filmem »

III Spartakiada Seniora w Działdowie

29-09-2012

Blisko 60 osób stanęło na płycie działdowskiego stadionu by zmierzyć się w III Spartakiadzie Seniorów. Wraz z nimi w szranki stanęli burmistrz Bronisław Mazurkiewicz i wicestarosta Witold Ostrowski.

przeczytaj artykuł z filmem »

Pożegnaliśmy lato na harcerska nutę

29-09-2012

Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej odbywał się w tym roku już po raz piąty. Z okazji tego małego jubileuszu na działdowskim rynku zorganizowano szereg imprez, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie.

przeczytaj artykuł z filmem »

Kształcenie specjalne? Najlepiej w Malinowie!

27-09-2012

W tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Malinowie oprócz tradycyjnych oddziałów szkolnych powstały dwa dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych:

przeczytaj artykuł z filmem »

Czy rośnie nam cherlawe pokolenie?

26-09-2012

Coraz więcej uczniów zasila grupę osób ze zwolnieniami lekarskimi z lekcji wychowania fizycznego. Nauczyciele ubolewają i zaznaczają, że z roku na rok jest coraz gorzej. W nidzickich szkołach również zdarzają się zwolnienia od zajęć fizycznych lecz nie można mówić tu o zjawisku masowym. ...

przeczytaj artykuł z filmem »

Przeżyli ze sobą pół wieku (lub więcej)

22-09-2012

Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego to piękna uroczystość. W tym roku medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało uhonorowanych 18 par.

przeczytaj artykuł z filmem »

Kiedyś krzaki i błoto – dziś nowa jezdnia

22-09-2012

Kolejny odcinek drogi w Powiecie Działdowskim został oddany do użytku. Tym razem w miejscowości Niechłonin w Gminie Płośnica.

przeczytaj artykuł z filmem »

Pożegnaliśmy wakacje. Na rockowo folklorowo

07-09-2012

Wrzesień to rzecz jasna początek szkoły. Ale żeby rok szkolny rozpocząć trzeba najpierw pożegnać wakacje. W tym roku tradycyjnie zrobiliśmy to na rockowo.

przeczytaj artykuł z filmem »

Tak organizować dożynki potrafi tylko Uzdowo

07-09-2012

Od wielu lat święto plonów w Uzdowie kojarzy się z najlepiej zorganizowanymi dożynkami w powiecie działdowskim. Nie bez powodu – w ich organizację angażuje się wielu mieszkańców tej miejscowości.

przeczytaj artykuł z filmem »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).