Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARTYKUŁY Z FILMEM

„Muzeum powinno być czynne w niedziele”

20-09-2013

Przekonywał o tym w imieniu mieszkańców miasta Jan Bedra. Do sugestii radnego odniósł się dyrektor muzeum Kazimierz Grążawski.

przeczytaj artykuł z filmem »

Gmina Działdowo naprawia ile tylko może

18-09-2013

Polskie drogi, szczególnie te nieutwardzone niszczeją szybciej, niż samorządy dają radę je naprawiać. Ma to miejsce w każdym mieście i każdej gminie. Modernizować je jednak trzeba i kilka próśb o naprawy dróg w gminie Działdowo wpłynęło do wójta Cieślińskiego na ostatniej sesji Rady ...

przeczytaj artykuł z filmem »

Nidzickie Dożynki 2013

18-09-2013

Dobre jadło i napitki, piękna słoneczna pogoda, występy ludowe oraz koncerty muzyki disco polo. Takie atrakcje zafundowały nam w tym roku dożynki, które odbyły się 7 września tradycyjnie nad jeziorkiem miejskim.

przeczytaj artykuł z filmem »

2 miesiące ustawy śmieciowej

17-09-2013

Od początku lipca funkcjonuje tzw. ustawa śmieciowa. Czas na pierwsze podsumowania.

przeczytaj artykuł z filmem »

Nowy MDK nie będzie miał sali widowiskowej?

16-09-2013

Po przeprowadzce do nowej siedziby MDK nie będzie miał czasowo do dyspozycji sali widowiskowo - kinowej, a stare "kino" zostanie sprzedane.

przeczytaj artykuł z filmem »

Wyjątkowe zajęcia w szkołach ponadgimnazjalnych

13-09-2013

W wyjątkowych zajęciach mogli uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w powiecie działdowskim. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy ksiądz Przemysław Kawecki poprowadził serie wykładów.

przeczytaj artykuł z filmem »

Tam, gdzie rodzą się wiersze...

12-09-2013

We wtorkowy wieczór w Sali Gotyckiej działdowskiego Zamku miało miejsce spotkanie promujące ukazanie się najnowszego, VII Działdowskiego Almanachu Poezji pt. „Tam, gdzie rodzą się wiersze”. Redaktorem Naczelnym tego zbioru wierszy jest Anna Barbara Czuraj-Struzik.

przeczytaj artykuł z filmem »

Czy wstrzymano budowę Aquaparku?

12-09-2013

To pytanie zadaje wielu mieszkańców Działdowa, bo od chwili wyłonienia wykonawcy na placu budowy Aquaparku nic się nie dzieje. Znamy odpowiedź.

przeczytaj artykuł z filmem »

Uhonorujmy tych, którzy ginęli za Polskę

11-09-2013

Zdaniem radnego Wiesława Cieślaka uroczystości związane z obchodami Dnia Niepodległości w niedostatecznym stopniu oddają hołd osobom walczącym za nasz kraj i ginącym lub mordowanym w jego imieniu:

przeczytaj artykuł z filmem »

VII Gminne Święto Plonów w Kozłowie

08-09-2013

W niedzielę, 1 września Kozłowo obchodziło Święto Plonów – święto od wieków związane z wsią i jej mieszkańcami. Gospodarzami dożynek byli Jacek Jankowski, wójt gminy Kozłowo i proboszcz parafii w Kozłowie – ks. Andrzej Chędoszko.

przeczytaj artykuł z filmem »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).