Dziś jest Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą : Anastazja, Dorian, Wincenty
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
Informacje Gminy Działdowo

Co z szerokopasmowym internetem w gminie?

25-07-2015

Szerokopasmowy internet wzbudził swego czasu wielkie zainteresowanie. Dziś mieszkańcy wielu miejscowości są już zniecierpliwieni. Dlaczego?

czytaj artykuł »

Ten cmentarz wyciąga rękę po pomoc

07-07-2015

Cmentarz w Komornikach jest w coraz bardziej opłakanym stanie mimo, że wojewoda co roku przekazuje pewne środki na jego utrzymanie.

czytaj artykuł »

Czy droga Burkat - Pierławki będzie utwardzona?

03-07-2015

Statystycznie temat dróg i chodników dominuje w zapytaniach radnych i sołtysów w Gminie Działdowo i nie tylko. Kolejne zapytanie w tym temacie padło ze strony sołtysa miejscowości Pierławki.

czytaj artykuł »

Na Turnieju Wsi stawialiśmy na rodzinę

29-06-2015

20 czerwca 2015 roku w Petrykozach odbyły się obchody XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Postaw na rodzinę”.

czytaj artykuł »

Czy powstaną kolejne wiejskie świetlice?

24-06-2015

Osiem budynków, w tym sześć świetlic wiejskich w Gminie Działdowo przejdzie termomodernizację. Radni i sołtysi idąc za ciosem dopytywali, czy jest szansa, by oprócz remontów powstawały nowe obiektu tego typu.

czytaj artykuł »

Gminne psy są już w schronisku w Tatarach

24-06-2015

Nowoczesne schronisko w Tatarach już funkcjonuje i może przyjąć 250 psów. Gmina Działdowo właśnie umieściła w nim 18 bezdomnych czworonogów.

czytaj artykuł »

Gmina Działdowo rozwiązała porozumienie z miastem

22-06-2015

Gmina Działdowo od kilku lat związana była z miastem porozumieniem dotyczącym możliwości korzystania dzieci z terenu gminy z działdowskich przedszkoli. Na ostatniej sesji radni podjęli decyzję o rozwiązaniu tego porozumienia.

czytaj artykuł »

Czy można skrócić czas dojazdu dzieci do szkół?

22-06-2015

Uczniowie dojeżdżający do szkół autobusami na zajęcia muszą czekać nawet godzinę. Czy jest szansa by to się zmieniło?

czytaj artykuł »

Gminy złożyły się na samochód dla policji

19-06-2015

Na majowych sesjach w gminach powiatu działdowskiego radni podejmowali uchwałę dotyczącą wsparcia finansowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

czytaj artykuł »

Gmina Działdowo stworzy klasy sportowe w szkołach

18-06-2015

Chęć uatrakcyjniania zajęć lekcyjnych, ale i próba powstrzymania odpływu uczniów do miasta spowodowała powstawanie nowych klas, na przykład o profilu sportowych. Jedną z nich planuje się otworzyć w szkole w Burkacie.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).