Dziś jest Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą : Anastazja, Dorian, Wincenty
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
Informacje Gminy Działdowo

Kanalizacja tak, ale nie dla wszystkich

09-11-2015

Ku końcowi zmierza budowa kanalizacji w Turzy Wielkiej. Okazuje się jednak, że nie wszystkie gospodarstwa domowe zostaną podłączone do sieci.

czytaj artykuł »

Pomóż Gminie Działdowo opracować strategię

09-11-2015

Rozpoczęto opracowywanie Strategii Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Gminy Działdowo na lata 2016 – 2026. Pozwoli to określić kierunki rozwoju Gminy na najbliższe lata. Pomóc mogą mieszkańcy.

czytaj artykuł »

Protokoły z posiedzeń komisji w internecie

04-11-2015

Rada Gminy Działdowo to organ, słynący ze sprawności działania. Radni idą o krok dalej i protokoły z posiedzeń komisji stałych znajdziemy na BIPie.

czytaj artykuł »

Dodatkowa godzina języka obcego w szkole?

30-10-2015

Radni Rady Gminy Działdowo zgłosili propozycję zwiększenia ilości godzin języka obcego w szkołach gminnych. To możliwe, ale koszty są ogromne.

czytaj artykuł »

Wkróce: jeden strażnik i połowa komendanta...

30-10-2015

Trwa reorganizacja Straży Gminnej w Gminie Działdowo. Niestety istnieje ryzyko, że za rok zostanie całkowicie zlikwidowana.

czytaj artykuł »

86 gwiazd w konkursie piosenki Mini Playback Show

20-10-2015

W dniu 17 października 2015 roku w sali widowiskowej w Ruszkowie spotkała się plejada gwiazd współczesnej muzyki rozrywkowej. Zgromadzona publiczność podziwiała występy zespołu Jarzębina, Ewelinę Lisowską, Halinę Kunicką, zespół Baciary, Marylę Rodowicz, Donatana i Cleo i innych.

czytaj artykuł »

Tak bawiliśmy się na Pikniku w Dłutowie

13-10-2015

W sobotę, 10 października, w Nowym Dłutowie odbył się Piknik Rodzinny. Otwarcia dokonał sołtys wsi, który jednocześnie przeprowadził pierwszy konkurs ze znajomości wiedzy o Gminie Lidzbark.

czytaj artykuł »

Świetlica w Sękowie potrzebuje nowego dachu

02-10-2015

Sołtys miejscowości Sękowo w Gminie Działdowo zgłosił potrzebę naprawy lub wymiany dachu na świetlicy wiejskiej. Wójt temat zna i remont zaplanował na przyszły rok.

czytaj artykuł »

Zrobiliście nam pętlę to wyłóżcie ją kostką

01-10-2015

W miejscowości Sławkowo została wykonana pętla autobusowa zwiększająca bezpieczeństwo dzieci i ułatwiająca poruszanie się autobusów. Apetyt mieszkańców jest jednak większy: padły już pytania o wyłożenie jej kostką brukową.

czytaj artykuł »

W końcu rozbiorą budynek po kotłowni w Sławkowie

30-09-2015

Kolejnym tematem rokrocznie wracającym na sesje Rady Gminy Działdowo jest rozbiórka budynku po byłej kotłowni w miejscowości Sławkowo. Wszystko, choć powoli zmierza w dobrym kierunku.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).