Dziś jest Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą : Anastazja, Dorian, Wincenty
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
Informacje Gminy Działdowo

Skoro wy niszczycie, to my nie będziemy naprawiać

19-11-2015

Wielokrotnie na sesjach Rady Gminy Działdowo sołtys z Księżego Dworu zgłaszał potrzebę naprawy przystanku autobusowego. Służby gminne zajmowały się problemem, ale tym razem wójt obiecał, że więcej napraw przystanku nie będzie. Dlaczego?

czytaj artykuł »

Doczekają się barierek ochronnych?

19-11-2015

Mieszkańcy Gminy Działdowo dbają o bezpieczeństwo – złożyli kolejny wniosek o zamieszczenie barierek przy ruchliwej jezdni.

czytaj artykuł »

Kto i jak może zablokować kurniki?

19-11-2015

Rośnie niepokój mieszkańców powiatu działdowskiego, związany z planami budowy dużych obiektów rolnych. Kto i jak może je zablokować?

czytaj artykuł »

Chcą usuwać zabytkowe drzewa

17-11-2015

Do gmin powiatu działdowskiego wpływa coraz więcej wniosków o pozbawienie zabytkowych drzew statusu pomnika przyrody i ich wycięcie.

czytaj artykuł »

Czy gmina poradzi sobie bez gimnazjów?

16-11-2015

Coraz więcej mówi się o planach rezygnacji z gimnazjów i powrotu do ośmioklasowych szkół podstawowych. Czy Gm. Działdowo jest na to gotowa?

czytaj artykuł »

Sale gimnastyczne znów otwarte dla mieszkańców

16-11-2015

Uruchomiony w ubiegłym roku program udostępniania sal gimnastycznych mieszkańcom Gminy Działdowo cieszył się sporym zainteresowaniem. W związku z tym projekt będzie kontynuowany.

czytaj artykuł »

Zajęcia logopedyczne w Gminie Działdowo

10-11-2015

Od dwóch miesięcy w szkołach podstawowych w Gminie Działdowo organizowane są zajęcia logopedyczne. Co ważne – są one darmowe.

czytaj artykuł »

Termomodernizacja w gm. Działdowo

11-11-2015

Rozpoczął się kolejny etap termomodernizacji w Gminie Działdowo. Zakończono ocieplanie świetlic wiejskich w miejscowościach Uzdowo i Myślęta a rozpoczęto w miejscowościach Filice i Niestoja. Wójt nie przewiduje poślizgów.

czytaj artykuł »

Przywróćcie wiatę na przystanku autobusowym

12-11-2015

Droga z Działdowa do Nidzicy została już niemal w całości zmodernizowana, niestety w związku z jej przebudową zniknął przystanek autobusowy w miejscowości Komorniki.

czytaj artykuł »

Czy warto stawiać lampy dla trzech domków?

12-11-2015

Obejmowanie siecią oświetlenia małych, rozproszonych miejscowości okazuje się o wiele bardziej kłopotliwe, niż w przypadku tych dużych.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).