Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
Informacje UM Działdowo

Co z przebudową drogi przy ul. Męczenników? [film]

09-03-2017

Mijają dwa lata, a obiecanej przebudowy drogi osiedlowej nie widać. Radny Marian Odachowski apeluje więc do burmistrza o wypełnienie zobowiązania.

czytaj artykuł »

"Działdowo miastem emerytów i kebabów"? [film]

03-03-2017

Kebabów i emerytów w mieście przybywa, a przyrost naturalny spada. Radny Andrzej Przybyszewski proponuje kontrowersyjne rozwiązanie problemu.

czytaj artykuł »

Będą kolejne bloki przy ul. Orzeszkowej [film]

02-03-2017

Radni miejscy przegłosowali uchwałę o sprzedaży działki obok parku Jana Pawła II. Wkrótce powstaną tu budynki wielorodzinne.

czytaj artykuł »

Druga karetka dla szpitala już od kwietnia [film]

01-03-2017

Petycje i protesty do ministra zdrowia i wojewody przyniosły skutek. Od kwietnia w Działdowie znów będą stacjonować dwie karetki pogotowia.

czytaj artykuł »

Czterdziestoletnie ulice wyłożą kostką brukową [film]

01-02-2017

Ulice na Osiedlu Lidzbarska straszą wybojami, ale wkrótce zostaną utwardzone. Mieszkańcy chcą kostkę brukową, zgodnie z planami burmistrza.

czytaj artykuł »

Kiedy remont wiaty przy ul. Leśnej? [film]

27-01-2017

Radna Aleksandra Korzeniewska poruszyła temat wiaty przystankowej przy ul. Leśnej. Wiata wymaga remontu lub wymiany na nową.

czytaj artykuł »

Burmistrz odwołał dyrektora MDK

25-01-2017

Grzegorz Mrowiński odwołał z funkcji dyrektora MDK Dariusza Maćkowiaka. Jednocześnie wyznaczył pracownika do pełnienia jego obowiązków.

czytaj artykuł »

Kiedy doczekamy się podświetlenia Kościoła? [film]

24-01-2017

Radna Konarzewska powróciła do tematu podświetlenia zabytkowego Kościoła w Działdowie. W odpowiedzi burmistrz złożył konkretną deklarację.

czytaj artykuł »

Urzędnicy i dyrektorzy dostali podwyżki [film]

22-01-2017

Jak ustalił radny Zbigniew Kociela, urzędnicy i dyrektorzy dostali podwyżki pensji. Ile będzie zarabiać dyrektor Muzeum?

czytaj artykuł »

Ktoś wie, od kiedy Działdowo jest w Polsce? [film]

20-01-2017

Pytania kierowane do radnych w trakcie pełnionych dyżurów bywają kłopotliwe. Przekonała się o tym radna Elżbieta Konarzewska.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).