Dziś jest Środa, 18 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Bogumiła, Julian, Łukasz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

Wypadek pod delikatesami, trzy osoby ranne

16-05-2017

Trzy osoby ranne, w tym jedna z urazem barku, druga z urazem biodra i ręki, a trzecia zemdlała w chwili przyjazdu ekipy ratunkowej… to tylko scenariusz zdarzenia do realizacji dla drużyn ratownictwa medycznego ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych biorących udział w XXV Powiatowych ...

czytaj artykuł »

Pilnuj swoje psy, bo dostaniesz grzywnę

12-05-2017

Biegające luzem po miejscowości psy, zwierzęta domowe wybiegające z posesji przez otwarte bramy, szczekające i podbiegające do ludzi oraz pojazdów, to duży problem. Zwłaszcza dla osób, które w związku z takimi zdarzeniami doświadczają obrażeń oraz szkód materialnych.

czytaj artykuł »

Dzielnicowy w krainie Kopciuszka

27-04-2017

Dzielnicowy bliżej nas - w rolę narratora w przedstawieniu dla dzieci wcielił się dzielnicowy z Rybna.

czytaj artykuł »

Posiadali narkotyki, staną przed sądem

26-04-2017

Policjanci wydziału kryminalnego działdowskiej policji podczas służby zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Działdowo, którzy byli w posiadaniu środków odurzających. Obaj podejrzani zostali zatrzymani. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

czytaj artykuł »

Pijany i bez uprawnień uderzył w ogrodzenie

25-04-2017

Policjanci z Lidzbarka podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

czytaj artykuł »

Sprawca przemocy w rodzinie został ukarany

19-04-2017

Co raz częściej sprawcy przemocy w rodzinie trafiają za więzienne kraty. Odpowiedzialność karna nie ominie mieszkańca Działdowa, który przez kilka lat traktował takie zachowanie jako coś normalnego. Kodeks karny za znęcanie i stosowanie przemocy, przewiduję karę nawet 5 lat pozbawienia ...

czytaj artykuł »

Samochód poruszał się nietypowo...

18-04-2017

To już kolejny raz, kiedy widząc niepewną jazdę kierowcy auta osobowego, świadek nie zawahał się zareagować. Dzięki jego wzorowej postawie, udaremniona została jazda pijanego kierowcy.

czytaj artykuł »

Na pasach potrąciła matkę z dzieckiem w wózku

18-04-2017

Policjanci z Działdowa wyjaśniali okoliczności potrącenia kobiety z wózkiem dziecięcym na pasach. Dziecko wraz z matką karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Działdowie. U obojga lekarze nie stwierdzili żadnych poważnych obrażeń.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).