Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

Piesza wyeliminowała pijanego rowerzystę

30-10-2015

Za kobietą idącą chodnikiem jechał rowerzysta. Mężczyzna zamiast ominąć ją, kazał się jej usunąć. Poszkodowana zadzwoniła na policję, sama natomiast pobiegła za kierowcą jednośladu. Po zatrzymaniu przez patrol policji, okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.

czytaj artykuł »

Nieletni to nie znaczy bezkarny. Akcja policji

28-10-2015

O tym, co młodzi ludzie winni wiedzieć na temat swojego zachowania, konsekwencjach niewłaściwego postępowania i odpowiedzialności za popełniane czyny zabronione, rozmawiały policjantki z działdowskiej komendy z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie.

czytaj artykuł »

Promile na drogach powiatu działdowskiego

27-10-2015

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali siedmiu kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Jeden z nich kierował samochodem ciężarowym, sześciu samochodami osobowymi.

czytaj artykuł »

Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

27-10-2015

W dniu 25 października br. na jednym ze stawów w gminie Rybno dwóch mieszkańców powiatu łowiło ryby. Okazało się, że nie posiadali oni stosownych dokumentów, które by im na to zezwalały. Złapani na gorącym uczynku, odpowiedzą za kłusownictwo. Grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia

czytaj artykuł »

Pijany kierowca wjechał pod naczepę ciągnika

23-10-2015

O wielkim szczęściu może mówić kierowca osobowego Renault, który wjechał wprost pod przyczepę rolniczego Ursusa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

czytaj artykuł »

Golfem potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

23-10-2015

Policjanci wyjaśniali okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Lidzbark. Pokrzywdzona mieszkanka miasta ze złamaną nogą trafiła do szpitala w Działdowie. Kobietę na przejściu dla pieszych potrącił kierowca volkswagena.

czytaj artykuł »

Policjantki w Przedszkolu Miejskim nr 1

21-10-2015

W czwartek, 15 października 2015 roku Przedszkole Miejskie nr 1 w Działdowie odwiedziły dwie funkcjonariuszki z miejscowej Komendy Policji. Przedszkolaki wzięli udział w zajęciach praktycznych, a także otrzymali drobne upominki.

czytaj artykuł »

Ukradł części do maszyn, zatrzymany w kilka godzin

21-10-2015

Na komendę policji w Działdowie zgłosił się jeden z mieszkańców gminy informując, że został okradziony. Z jego posesji zniknęły metalowe elementy do maszyn rolniczych. Policja ustaliła sprawcę kradzieży. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń. Grozi mu ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).