Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

'Pożyczył' ciągnik bez wiedzy znajomego

21-12-2015

Do komendy policji w Działdowie zadzwonił mieszkaniec gminy Iłowo-Osada informując, że zginął mu ciągnik. Policjanci sprawdzili trop wskazany przez pokrzywdzonego. Zatrzymali sprawcę i znaleźli skradziony ciągnik. Podejrzany już usłyszał zarzut.

czytaj artykuł »

Sprawca przemocy spędzi święta za kratkami

16-12-2015

Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu dla sprawcy przemocy w rodzinie. Mieszkaniec gminy Płośnica znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami i konkubiną oraz ich nieletnimi dziećmi.

czytaj artykuł »

Okradł auto pod szpitalem, złapał go właściciel

16-12-2015

Policjanci interweniowali w związku z zawiadomieniem obywatelskim o kradzieży rzeczy z pojazdu. Przed budynkiem szpitala zastali zgłaszającego w towarzystwie mężczyzny. Jak się okazało, chwilę wcześniej okradł on samochód pokrzywdzonego.

czytaj artykuł »

Co zrobić, gdy napastnik wtargnie do szkoły?

16-12-2015

Realizując zadania „Ramowej koncepcji realizacji szkoleń dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym” opracowanej przez Komendę Główną Policji, w dniach 14 i 15 grudnia 2015r. odbyły ...

czytaj artykuł »

Zderzenie Renault i Audi. Trzy osoby w szpitalu.

11-12-2015

3 osoby w szpitalu, to bilans zderzenia się dwóch aut osobowych na trasie do Działdowa. Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osobowego Renault i Audi.

czytaj artykuł »

Znęcał się nad rodzicami psychicznie i fizycznie

10-12-2015

3 miesiące aresztu zastosował sąd w Działdowie wobec mieszkańca miasta, który wszczynał awantury w miejscu zamieszkania. Mężczyzna znęcał się nad matką i ojcem, groził im pozbawieniem życia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj artykuł »

Zobacz ile przepisów można złamać w 3 godziny

09-12-2015

W przeciągu trzech godzin mieszkaniec powiatu nidzickiego zdążył spowodować kolizję, uciec z miejsca zdarzenia i dwukrotnie zostać zatrzymanym przez patrol ruchu drogowego, gdy kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Wkrótce 53-latek usłyszy zarzuty.

czytaj artykuł »

Debatowali z policją o bezpieczeństwie

09-12-2015

Prawa człowieka a uprawnienia policji, jak ustrzec się przed oszustami wykorzystującymi metodę „na policjanta” oraz o kierowaniu się rozsądkiem na drodze przez osoby w podeszłym wieku to tematy rozmowy przedstawicieli policji z mieszkańcami Działdowa. Gościnnie w debacie brał udział pełnomocnik ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).