Dziś jest Środa, 18 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Bogumiła, Julian, Łukasz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

Dachował puntem, bo miał 2,5 promila

28-12-2015

24 grudnia br. policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego , do którego doszło na prostym odcinku drogi Lidzbark – Jeleń. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mieszkaniec Lidzbarka Piotr M. kierując samochodem osobowym marki Renault Clio nie zachował należytych środków ...

czytaj artykuł »

Próbowali wyłudzić odszkodowanie za 'kolizję'

27-12-2015

Kary do 8 lat pozbawienia wolności grożą dwóch mężczyznom, którzy usiłowali wyłudzić odszkodowanie za pozorowaną kolizję.

czytaj artykuł »

Groził znajomemu, może posiedzieć nawet 3 lata

22-12-2015

Policjanci interweniowali wobec dwóch mieszkańców Działdowa, między którymi wywiązała się kłótnia. Wizyta funkcjonariuszy zakończyła się zatrzymaniem jednego z nich. Mężczyzna odpowie za groźby karalne kierowane pod adresem innego mieszkańca miasta. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia ...

czytaj artykuł »

Rekordzista miał 3 promile i prowadził

22-12-2015

W minionym tygodniu (14-20.12.2015r.) policjanci zatrzymali sześciu kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Troje z nich wsiadło za kierownicę w stanie nietrzeźwości, a troje będąc po użyciu alkoholu.

czytaj artykuł »

'Pożyczył' ciągnik bez wiedzy znajomego

21-12-2015

Do komendy policji w Działdowie zadzwonił mieszkaniec gminy Iłowo-Osada informując, że zginął mu ciągnik. Policjanci sprawdzili trop wskazany przez pokrzywdzonego. Zatrzymali sprawcę i znaleźli skradziony ciągnik. Podejrzany już usłyszał zarzut.

czytaj artykuł »

Sprawca przemocy spędzi święta za kratkami

16-12-2015

Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu dla sprawcy przemocy w rodzinie. Mieszkaniec gminy Płośnica znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami i konkubiną oraz ich nieletnimi dziećmi.

czytaj artykuł »

Okradł auto pod szpitalem, złapał go właściciel

16-12-2015

Policjanci interweniowali w związku z zawiadomieniem obywatelskim o kradzieży rzeczy z pojazdu. Przed budynkiem szpitala zastali zgłaszającego w towarzystwie mężczyzny. Jak się okazało, chwilę wcześniej okradł on samochód pokrzywdzonego.

czytaj artykuł »

Co zrobić, gdy napastnik wtargnie do szkoły?

16-12-2015

Realizując zadania „Ramowej koncepcji realizacji szkoleń dla dyrektorów oraz pracowników placówek oświatowych dotyczących zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym” opracowanej przez Komendę Główną Policji, w dniach 14 i 15 grudnia 2015r. odbyły ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).