Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA POLICJI I STRAŻY POŻARNEJ

Pijany i bez uprawnień uderzył w ogrodzenie

25-04-2017

Policjanci z Lidzbarka podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

czytaj artykuł »

Sprawca przemocy w rodzinie został ukarany

19-04-2017

Co raz częściej sprawcy przemocy w rodzinie trafiają za więzienne kraty. Odpowiedzialność karna nie ominie mieszkańca Działdowa, który przez kilka lat traktował takie zachowanie jako coś normalnego. Kodeks karny za znęcanie i stosowanie przemocy, przewiduję karę nawet 5 lat pozbawienia ...

czytaj artykuł »

Samochód poruszał się nietypowo...

18-04-2017

To już kolejny raz, kiedy widząc niepewną jazdę kierowcy auta osobowego, świadek nie zawahał się zareagować. Dzięki jego wzorowej postawie, udaremniona została jazda pijanego kierowcy.

czytaj artykuł »

Na pasach potrąciła matkę z dzieckiem w wózku

18-04-2017

Policjanci z Działdowa wyjaśniali okoliczności potrącenia kobiety z wózkiem dziecięcym na pasach. Dziecko wraz z matką karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Działdowie. U obojga lekarze nie stwierdzili żadnych poważnych obrażeń.

czytaj artykuł »

Nadużywał alkoholu i uprzykrzał życie bliskich

18-04-2017

Nadużywał alkoholu i uprzykrzał życie swoich bliskich. Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu wobec mieszkańca Działdowa.

czytaj artykuł »

Cudzym samochodem wywiózł skradziony złom

18-04-2017

Kryminalni z Działdowa ustalili i zatrzymali mieszkańca Iłowa-Osady, który zabrał pojazd spod innej posesji i wywiózł nim miedziane elementy na złom. Następnie samochód odstawił w to samo miejsce i odszedł. Mężczyzna usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i kradzieży złomu. ...

czytaj artykuł »

Turniej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

18-04-2017

Uczniowie ze szkół powiatu działdowskiego i nowomiejskiego uczestniczą w zmaganiach turniejowych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poszczególne etapy odbywają się na szczeblu szkoły, gminy a następnie powiatu. Zwycięzcy ostatniego etapu wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich ...

czytaj artykuł »

Przekroczyła prędkość o 55 kilometrów

18-04-2017

Podczas służby patrolowej na terenie gminy Działdowo, policjanci drogówki zauważyli kierowcę auta, który jechał z nadmierną prędkością. W obszarze z ograniczeniem prędkości do 40 km/h poruszał się z prędkością 95km/h. Sprawcy wykroczenia zatrzymano prawo jazdy.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).