Dziś jest Sobota, 28 listopada 2015 r. Imieniny obchodzą : Grzegorz, Lesław, Natalia, Stefan
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Edukacja Ekologiczna - od ulotki do gry internetowej!

27-11-2015

Od początku istnienia EZG "Działdowszczyzna" stawia na edukację ekologiczną. Przybiera ona różne formy - od ulotki, przez spotkania, po ... grę internetową.

czytaj artykuł »

Pendolino w Działdowie – 2 pary, a nie 3

27-11-2015

Jak informowaliśmy we wrześniu, PKP Intercity planuje postoje Pendolino w Działdowie. Ostatecznie zamiast 3, 'otrzymamy' 2 pary ekspresów.

czytaj artykuł »

Wiaty wreszcie stanęły przy zatoczkach

25-11-2015

Kilka miesięcy po zakończeniu przebudowy ulicy Męczenników podróżni doczekali się wiat przystankowych. Nie obyło się bez „indagowania”.

czytaj artykuł »

Niepełnosprawni uczniowie korzystają z windy

26-11-2015

Szkoła Podstawowa nr 3, jako ostatnia w Działdowie, została w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji oddano windę.

czytaj artykuł »

Strażacy z Lidzbarka otrzymali działkę

25-11-2015

Strażacy ochotnicy z Lidzbarka od kilku lat ubiegali się, aby Gmina Lidzbark dokonała zakupu sąsiedniej działki. Spowodowane było to potrzebą polepszenia warunków lidzbarskiej jednostki.

czytaj artykuł »

Jak zmienił się stan zatrudnienia w UM?

25-11-2015

Burmistrz zapowiedział, że przeanalizuje stan zatrudnienia w podległym Urzędzie Miasta. Czy liczba urzędników uległa zmianie i co z tego wynika?

czytaj artykuł »

Długie spacery zakończył we wnykach

25-11-2015

Kot to zwierzę wszędobylskie. Nie ważne czy to domowy pupil, czy dziko żyjący dachowiec. Od czasu do czasu musi udać się na swoją kocią wędrówkę. Dla niektórych jednak, takie długie spacery mogą skończyć się tragicznie.

czytaj artykuł »

Po morderczej walce Dekorglass uległ Olimpii

25-11-2015

To był mecz trzymający w napięciu od początku do końca. Wszyscy zawodnicy Dekorglassu pokazali klasę, choć musieli ulec rywalom.

czytaj artykuł »

Skwer w centrum Rybna ma swoją nazwę

25-11-2015

Proboszcz i dziekan rybieński Ksiądz Kanonik Mirosław Owczarek wystąpił do rady gminy o nadanie nazwy skwerowi znajdującemu się w centrum Rybna. Zaproponował imię miejscowego księdza Alfonsa Groszkowskiego, któremu w 1963 roku papież Paweł VI nadał godność prałacką.

czytaj artykuł »

Miała 2,3 promila, wiozła 9-letnie dziecko

24-11-2015

W sobotę, o godz. 16:30, podczas prowadzonych działań STOP Trzeźwość, na ul. Gdyńskiej w Mławie, patrol policji zatrzymał kierującą samochodem marki Volvo S40.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).