Dziś jest Wtorek, 28 lipca 2015 r. Imieniny obchodzą : Aida, Innocenty, Marcela, Walenty
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Co z szerokopasmowym internetem w gminie?

25-07-2015

Szerokopasmowy internet wzbudził swego czasu wielkie zainteresowanie. Dziś mieszkańcy wielu miejscowości są już zniecierpliwieni. Dlaczego?

czytaj artykuł »

To dopiero był wieczór! (z poezją)

24-07-2015

Uczestnicy niedzielnego spotkania w ramach Powiatowych Wieczorów z Poezją (a tym razem dla odmiany z prozą Elżbiety Zakrzewskiej w interpretacji aktora Wojciecha Wysockiego) długo go nie zapomną.

czytaj artykuł »

Działowianin w Go to Hell Maraton

24-07-2015

Nie wiem, czy pamiętacie, jak w kwietniu opisywałem swój pierwszy przebiegnięty maraton. W drodze powrotnej z tej imprezy zrodził się pomysł, żeby jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę. Poszperałem trochę w necie i znalazłem. Mamy lipiec, czas wakacyjny, a jak wakacje to morze, jak morze ...

czytaj artykuł »

Poszukiwany Wojciech P. zatrzymany w Nidzicy

24-07-2015

Nidziccy policjanci zatrzymali w Nidzicy 37-letniego Wojciecha P. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Olsztynie oraz Prokuraturę Okręgową w Elblągu. Mieszkaniec Nidzicy poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie ...

czytaj artykuł »

Zabezpieczono 70 woreczków z amfetaminą

24-07-2015

Działdowscy policjanci interweniowali wobec 29-latka, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Jak się okazało, miał przy sobie 70 woreczków z amfetaminą. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj artykuł »

Piotruś jest chory na raka. Możesz mu pomóc

24-07-2015

Piotruś to chłopiec jak każdy inny. Niestety... nie do końca. Choruje na raka, półtora roku spędził w szpitalu na leczeniu… Możesz mu pomóc.

czytaj artykuł »

Chodnik w Krasnołące - przy modernizacji drogi

23-07-2015

Od sołtysa Krasnołąki wpłynął wniosek związany z estetyką i bezpieczeństwem, a dotyczył budowy chodnika. Czy taka inwestycja jest możliwa?

czytaj artykuł »

Rusza multimedialny przewodnik po Działdowie

23-07-2015

Jest już dostępna elektroniczna wersja przewodnika po naszym mieście. Aplikacja jest przeznaczona dla turystów oraz mieszkańców miasta, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii i ciekawych miejscach w Działdowie, a także być zawsze na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami.

czytaj artykuł »

W końcu rozmawiają o pozyskaniu inwestora

22-07-2015

Od wyborów samorządowych i minęło już ponad 8 miesięcy i w końcu doczekaliśmy się rozmów o pozyskiwaniu inwestorów. To wielki krok naprzód.

czytaj artykuł »

W Wysokiej pojawi się stały fotoradar?

21-07-2015

Po raz kolejny pojawiła się propozycja postawienia stałego fotoradaru w kilku miejscowościach Gminy Działdowo. Co na to władze?

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).