Dziś jest Piątek, 18 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Bornisława, Helena, Ilona
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Fotografujesz? Weź udział w konkursie!

18-08-2017

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego reprezentowany przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie”. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób ...

czytaj artykuł »

Już dziś koncert PRO MUSICA ANTIQUA

18-08-2017

Burmistrz Działdowa oraz Proboszcz Parafii ewangelicko-augsburskiej w Działdowie zapraszają na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego PRO MUSICA ANTIQUA, który odbędzie się 18 sierpnia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Zbawiciela.

czytaj artykuł »

Nieletnia, bez prawka uderzyła w samochód

18-08-2017

Policjanci ruchu drogowego wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierująca jednym z pojazdów podczas manewru cofania uderzyła w stojące obok auto. Na miejscu okazało się, że dziewczyna nie posiada prawa jazdy, a do tego jest nieletnia. O dalszym ...

czytaj artykuł »

Zakończono przebudowę dróg w Kisinach i Kurkach

18-08-2017

Gmina Działdowo zakończyła realizację trzech inwestycji polegających na przebudowie dróg gminnych w miejscowościach Kisiny i Kurki oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Kisiny.

czytaj artykuł »

Nieodpowiedzialni na drodze odpowiedzą przed sądem

16-08-2017

W ciągu ostatnich dwóch dni na terenie powiatu działdowskiego policjanci interweniowali w stosunku do kierujących pojazdami, których zachowanie, nie tylko nie było zgodne z prawem, ale również stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia i przestępstwa ...

czytaj artykuł »

Gminny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

16-08-2017

W niedzielę 13 sierpnia odbył się Gminny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. W upalnym słońcu 5 drużyn systemem brazylijskim wytrwale walczyło o każdy punkt.

czytaj artykuł »

Za nami 673. Urodziny Działdowa [film]

15-08-2017

Cyklem imprez plenerowych uczciliśmy 673. urodziny Działdowa. Nie zabrakło koncertów znanych i lubianych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

czytaj artykuł »

Pijany, bez uprawnień, spowodował wypadek

14-08-2017

W jednej z miejscowości w gminie Lidzbark doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jednym z aut kierował nietrzeźwy mieszkaniec … Mężczyzna miał przeszło promil alkoholu w organizmie. Do tego okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien znajdować się za kierownicą auta.

czytaj artykuł »

Ich rzeźby ozdobią zamkowy dziedziniec

14-08-2017

Czterech artystów rzeźbiarzy spędziło w naszym mieście kilka dni. Celem ich wizyty było stworzenie drewnianych rzeźb, które po skończeniu remontu działdowskiego zamku, uatrakcyjnią wygląd jego dziedzińca.

czytaj artykuł »

Wykonają ścieżkę rowerową w Lidzbarku

10-08-2017

Oto informacja, która ucieszy zarówno pasjonatów jazdy na rowerze, jak i niedzielnych cyklistów: w poniedziałek, 31 lipca burmistrz Maciej Sitarek razem ze skarbnik Gabrielą Sadowską podpisali umowę z marszałkiem województwa na dofinansowanie urządzenia i oznakowania trasy rowerowej nad jeziorem ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).