Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Wkrótce będziemy mieć nowego naczelnika

30-09-2015

W związku z tym, że obecny naczelnik oświaty Powiatu Działdowskiego odchodzi na emeryturę ogłoszono konkurs na to stanowisko.

czytaj artykuł »

Skąd opóźnienia przy budowie skateparku?

28-09-2015

Wykonawca wstrzymał na pewien czas prace nad budową nowego skateparku w parku Jana Pawła II. Czy termin oddania obiektu zostanie dotrzymany?

czytaj artykuł »

Mieszkańcy Lidzbarskiej 9 szukają dachu nad głową

28-09-2015

Połowa rodzin mieszkających przy ulicy Lidzbarskiej 9 już się wyprowadziła. Z ulokowaniem pozostałych miasto będzie miało spory kłopot.

czytaj artykuł »

Są zarzuty dla byłej dyrektor domu dziecka

27-09-2015

Zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad podopiecznymi usłyszała była dyrektor domu dziecka w Lidzbarku. Małgorzacie K. grozi 5 lat więzienia.

czytaj artykuł »

‘Ślady II wojny światowej w naszym mieście’

26-09-2015

Każdego roku we wrześniu wspominamy wydarzenia związane z II wojną światową. W bibliotece Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie zaproponowano uczniom grę edukacyjną dotyczącą tak ważnego dla nas wszystkich tematu.

czytaj artykuł »

Gimnazjum nr 2 na wymianie polsko - niemieckiej

26-09-2015

W dniach 6-12 września grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w ramach szkolnej wymiany polsko - niemieckiej. Spotkanie odbywało się pod patronatem Fundacji „Rodowo” w Międzynarodowym Centrum ...

czytaj artykuł »

Kosze na śmieci jednak z funduszu sołeckiego

25-09-2015

O zamontowaniu koszy na przystankach autobusowych w Gminie Działdowo zadecydowano już w ubiegłym roku. Na ostatniej sesji zdecydowano, że ich zakup sfinansują rady sołeckie a gmina zajmie się wywozem śmieci.

czytaj artykuł »

Grupa HEINZ organizuje I Rodzinny Rajd Rowerowy

25-09-2015

Zapraszamy pracowników HPP, HGD, 2HD i członków ich rodzin do wzięcia udziału w I Rajdzie Rowerowym Heinz (z własnymi rowerami), który odbędzie się 3 października 2015 r.

czytaj artykuł »

24 latek usłyszał 8 wyrzutów za liczne włamania

25-09-2015

Policjanci wydziału kryminalnego działdowskiej komendy, ustalili podejrzanego o włamania do samochodów i altanek ogrodowych. W zainteresowaniu 24-latka był sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, produkty spożywcze i odzież. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Nie kwestionował swojej winy.

czytaj artykuł »

Budżet obywatelski – głosuj do końca września!

24-09-2015

Burmistrz Miasta Działdowo wydłużył termin głosowania na budżet obywatelski. Mieszkańcy Działdowa mogą oddawać głosy do 30 września br.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).