Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Rozmawiamy o zagrożeniach pyłowych

08-10-2015

Rozmowa o zagrożeniach pyłowych z lekarzem medycyny pracy i specjalistą chorób wewnętrznych Żanetą Szmytką-Bejgiert.

czytaj artykuł »

Uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów

06-10-2015

We wtorek 29 września w Szkole Podstawowej w Ruszkowie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”

czytaj artykuł »

3 miliony dla bezrobotnych w powiecie działdowskim!

06-10-2015

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla bezrobotnych powiatowe urzędy pracy w naszym województwie będą mogły objąć opieką osoby powyżej 29 roku życia, a pozostające bez pracy.

czytaj artykuł »

Weź udział w narodowej loterii paragonowej

06-10-2015

Codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu.

czytaj artykuł »

Powstaną województwa warszawskie i koszalińskie?

05-10-2015

- Dodatkowy podział administracyjny do 2020 roku przyniósłby tylko same kłopoty - uważa marszałek Adam Struzik. Politycy Prawa i Sprawiedliwości są innego zdania i chcą wprowadzenia w Polsce dwóch nowych województw: koszalińskiego i warszawskiego.

czytaj artykuł »

Zmarł prezes DAR Zenon Szacherski

05-10-2015

W niedzielę 4 października zmarł wieloletni prezes Działdowskiej Agencji Rozwoju. Miał 66 lat. Agencją kierował od 1996 roku.

czytaj artykuł »

Czy wolno umieszczać plakaty na latarniach?

03-10-2015

Przed wyborami zaroiło się od plakatów wyborczych wywieszonych na ulicznych latarniach. Zobacz sam, czy wolno je tam wieszać.

czytaj artykuł »

Odblaskowy znaczek mam...

01-10-2015

W ramach działań „Bezpieczna i przyjazna droga do szkoły przez cały rok” policjanci prowadzą akcję „Odblaskowy Pierwszak”, skierowaną do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu działdowskiego. Policjanci odwiedzili m.in. Szkołę Podstawową nr 3 w Działdowie oraz ...

czytaj artykuł »

Wybory do samorządu w Gimnazjum nr 2

01-10-2015

30 września w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS, w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym przeprowadzenie demokratycznych wyborów to również pierwszy krok do uzyskania ...

czytaj artykuł »

'B' jak bezpieczeństwo, 'P' jak pestycydy!

01-10-2015

Rzadko się o tym mówi, ale to właśnie pestycydy najczęściej powodują zgony ze wszystkich substancji szkodliwych odpowiedzialnych za ostre zatrucia.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).