Dziś jest Czwartek, 22 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bogusław, Katarzyna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Nasi szachiści walczyli z najlepszymi na świecie

14-11-2016

Mistrzostwa Świata Juniorów w kategoriach do lat 8, 10 i 12 odbyły się w Batumi (Gruzja). Wśród 10 osobowej reprezentacji Polski znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie Lena Zarębska (kat. 12 lat).

czytaj artykuł »

Zapraszamy na uroczystą galę poezji

14-11-2016

19 listopada o godzinie 14 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o Miecz Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Wstęp wolny.

czytaj artykuł »

Rozstrzygnięto konkurs poezji

14-11-2016

W połowie października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie, odbyło się posiedzenie Jury w Drugim Ogólnopolskim Konkursie Poezji o Miecz św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sponad stu nadesłanych liryków, jury wskazało trzy nagrody główne oraz wyróżnienia.

czytaj artykuł »

Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 5 [film]

13-11-2016

Dnia 10 listopada w Przedszkolu Miejskim Nr 5 w Działdowie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, dzieci z grupy V pod kierunkiem swoich pań Bożeny Waśk i Doroty Stokłos przygotowały i przedstawiły montaż słowno – muzyczny pt. „Podróż po Polsce”.

czytaj artykuł »

Zakończono przebudowę drogi Skurpie–Płośnica [film]

12-11-2016

Zakończono przebudowę drogi powiatowej Skurpie – Płośnica - wspólną inwestycję Powiatu Działdowskiego i Gminy Płośnica.

czytaj artykuł »

Dachował przez nadmierną prędkość

09-11-2016

Na trasie Narzym-Kisiny doszło do zdarzenia drogowego. 22-letni mieszkaniec gminy Działdowo, kierujący vw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu ...

czytaj artykuł »

Długo oczekiwany chodnik oddany do użytku [film]

08-11-2016

Już w poprzednich kadencjach radni Gminy Lidzbark wnioskowali o utworzenie ciągu pieszo rowerowego z Jelenia do Wąpierska. Głównym argumentem padającym podczas sesyjnych obrad była dbałość o bezpieczeństwo pieszych na bardzo niebezpiecznym odcinku drogi.

czytaj artykuł »

Pierwszy Hubertus w ZSZ w Iłowie-Osadzie [film]

08-11-2016

W Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie odbył się Powiatowy Hubertus. Uroczystość pod patronatem starosty Powiatu Działdowskiego Mariana Janickiego odbyła się w tej szkole po raz pierwszy.

czytaj artykuł »

Droga Wąpiersk – Kiełpiny uroczyście otwarta [film]

08-11-2016

W piątek 4 listopada uroczyście otwarta została długo oczekiwana przez mieszkańców gminy Lidzbark i nie tylko droga Wąpiersk – Kiełpiny. Przebudowę firma Skanska rozpoczęła w wakacje a na jej wykonanie „zrzuciły się” samorządy: gminny, powiatowy i wojewódzki.

czytaj artykuł »

ZS Malinowo na Warsaw Gastro Show [film]

08-11-2016

Uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie uczestniczyli w Warsaw Gastro Show 2016 – Międzynarodowych Targach Gastronomicznych.

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).