Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Dni Lidzbarka 2017 – sobota [FILM]

02-08-2017

Drugi z trzydniowych obchodów święta Lidzbarka rozpoczął się od samego rana i to na sportowo. Na zalanej słońcem plaży miejskiej rozegrany został bowiem Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza. W tym roku frekwencja była rekordowa – do udziału zgłosiło się 29 drużyn z ...

czytaj artykuł »

W zamian za nocleg okradł właściciela

01-08-2017

Mieszkaniec Działdowa w zamian za pomoc na działce i przy pracach ogrodowych pozwalał nocować w swoim mieszkaniu innemu Działdowianinowi. Jednak po kilku dniach zauważył, że z jego mieszkania zaczynają ginąć różne rzeczy. Podejrzewając, że może za tym stać „pomocnik” o wszystkim

czytaj artykuł »

Dni Lidzbarka 2017 – piątek [FILM]

01-08-2017

Trzydniowe obchody urodzin Lidzbarka rozpoczęły się w piątkowe popołudnie. Na scenie pojawił się energiczny konferansjer, który przeprowadził szereg konkursów, zabawiał publiczność i rozgrzewał ją do wspólnej zabawy. W tym samym czasie przed sceną Pippi Langstrumpf pilnowała, by dzieci ...

czytaj artykuł »

47-letni kierowca nie żyje, pasażerka w szpitalu

31-07-2017

Nidziccy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku samochodowego, w którym zginął 47-latek. Pasażerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala w Działdowie.

czytaj artykuł »

Szedł nocą bez odblasku, potrącił go samochód

31-07-2017

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności potrącenia pieszego przez osobowe Audi. Kierujący samochodem jadąc drogą 544 na prostym odcinku drogi potrącił idącego drogą pieszego. 35-latek nie posiadał elementów odblaskowych. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

czytaj artykuł »

Ostatni Powiatowy Wieczór z Poezją [FILM]

31-07-2017

Przemysław Sadowski i Renata Buczyńska czytali wiersze Działdowskiej Kuźni Słowa. Obejrzyj film i usiądź przy stoliku razem z nimi.

czytaj artykuł »

Tragedia na boisku w Księżym Dworze

28-07-2017

W piątkowy ranek, na boisku szkolnym, znaleziono dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Pierwszy zmarł na miejscu, drugi tuż po przewiezieniu do szpitala.

czytaj artykuł »

Jaki był ostatni rok pracy burmistrza [FILM]?

27-07-2017

Udzielenie absolutorium dla Grzegorza Mrowińskiego to okazja do wystawienia oceny. Padły słowa krytyki, nie zabrakło też głosów poparcia.

czytaj artykuł »

„Panie radny, czy pan jest ochrzczony?” [FILM]

27-07-2017

Oto jedno z trzech pytań radnej Elżbiety Konarzewskiej, które padły podczas sesji Rady Miasta Działdowo do jednego z radnych. O co chodziło?

czytaj artykuł »

Dzieci z Działdowa spędzą „Wakacje z Muszkieterami”

26-07-2017

Sześcioro dzieci z Działdowa spędzi bezpłatne wakacje w górach dzięki II edycji „Wakacji z Muszkieterami”. Łącznie w ramach akcji wyjedzie blisko 1000 dzieci z całej Polski. W naszej miejscowości letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Intermarchè i Bricomarchè, zaangażowany w charytatywną ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).