Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Odpowie za niewłaściwą opiekę nad szczeniakami

09-08-2017

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia dotyczącego sprawowania niewłaściwej opieki nad szczeniakami przez jednego z mieszkańców gminy Płośnica.

czytaj artykuł »

Jak zachować ciągłość świadczenia „500+”?

09-08-2017

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie informuje, że już można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+. Dla zachowania ciągłości pobierania świadczenia należy to zrobić jeszcze w sierpniu.

czytaj artykuł »

18-latek wyprzedzał i uderzył w drzewo

07-08-2017

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w gminie Rybno. 18-letni kierowca VW uderzył w drzewo. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala.

czytaj artykuł »

Podczas startu awionetka runęła do zagajnika leśnego

07-08-2017

Policjanci z Działdowa pracowali na miejscu zdarzenia lotniczego z udziałem awionetki. Najprawdopodobniej podczas startu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, samolot spadł i uderzył w rosnące nieopodal drzewa. Awionetką podróżowały dwie osoby, które na szczęście nie odniosły obrażeń.

czytaj artykuł »

Uderzył w drzewo i odjechał. Był nietrzeźwy.

07-08-2017

Policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z zawiadomieniem dotyczącym zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Kierowca obejrzał pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. W jego ujęciu pomogli świadkowie. Okazało się, że kierujący autem znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. ...

czytaj artykuł »

Wkrótce zlot pojazdów zabytkowych w Działdowie

04-08-2017

Miejski Dom Kultury w Działdowie zaprasza miłośników motoryzacji, posiadających zabytkowe samochody i motocykle na "Zlot pojazdów zabytkowych".

czytaj artykuł »

TVP kręci film o działdowskiej bibliotece

04-08-2017

27 czerwca od godz. 9:00 TVP 3 Kraków nagrywała film dokumentalny o Dyskusyjnych Klubach Książki działających przy naszej bibliotece. DKK dla seniorów - słuchaczy UTW, którego moderatorem jest Ewa Sotomska oraz DKK dla osadzonych w Areszcie Śledczym, którego moderatorem jest Justyna Lytvyn. ...

czytaj artykuł »

Tannenberg - widowisko historyczne [film]

02-08-2017

Z inicjatywy Urzędu Miasta i Muzeum w Działdowie, w ubiegłą sobotę byliśmy świadkami niezwykłego widowiska - inscenizacji Bitwy pod Tannenbergiem.

czytaj artykuł »

Dwie potrącone rowerzystki trafiły do szpitala

02-08-2017

Do pierwszego z wczorajszych (01.08.2017) potrąceń rowerzystek w powiecie działdowskim doszło tuż po godz. 13:00 na jednej z ulic w Działdowie.

czytaj artykuł »

Dni Lidzbarka 2017 – niedziela [FILM]

02-08-2017

Niedziela, czyli trzeci z tegorocznych Dni Lidzbarka przywitała gości słoneczną pogodą i wyjątkowo rodzinną atmosferą. W parku sportowo-rekreacyjnym pojawiły się stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i zdrową, swojską kuchnią, które zwiastowały rozpoczęcie tradycyjnego lidzbarskiego jarmarku. ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).