Dziś jest Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Ignacy, Lucyna, Małgorzata, Marita
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Dwa wypadki drogowe w ciągu jednej doby

28-04-2017

Policjanci z Działdowa wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych z udziałem kierujących samochodami osobowymi. Do jednego z nich doszło późnym wieczorem, drugi miał miejsce w godzinach rannych. Wśród poszkodowanych są dzieci.

czytaj artykuł »

Część ulic wciąż nie ma nowej nazwy. Głosuj!

28-04-2017

Działdowianie wyłonili propozycje nowych nazw dla wybranych ulic. Część z nich otrzymało po dwie lub trzy propozycje. Wybierz właściwą do 12 maja br.

czytaj artykuł »

„Żonkile” – akcja w Bibliotece Miejskiej

27-04-2017

W dniu 19.04.1943 r. wybuchło powstanie w getcie warszawskim, aby upamiętnić to wydarzenie, w Bibliotece włączyliśmy się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile", organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

czytaj artykuł »

Potrzebujesz wsparcia unijnego? Przeczytaj

27-04-2017

Urząd Miasta zawiadamia, że w dniu 05.05.2017 r. w siedzibie Urzędu Miasta Działdowo odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

czytaj artykuł »

Warsztaty wielkanocne w działdowskiej „Piątce”

27-04-2017

Przed Świętami Wielkanocnymi w Przedszkolu Miejskim nr 5 zorganizowaliśmy dla dzieci oraz rodziców warsztaty wielkanocne. Podczas zajęć w każdej z grup wspólnie dziecko i rodzic wykonywali pisankę wielkanocną z materiałów plastycznych.

czytaj artykuł »

Święto patrona miasta uczcili koncertem gospel [FILM]

26-04-2017

Lidzbark obchodził dzień Patrona Miasta – Świętego Wojciecha. W związku z tym burmistrz wraz z komendą hufca ZHP zorganizowali szczególne obchody tego święta.

czytaj artykuł »

Wybrano nowe nazwy dla "komunistycznych" ulic

25-04-2017

Mieszkańcy Działdowa wybrali nowe nazwy dla ulic, których nazwy kojarzyły się z komunizmem. W konsultacjach wzięły udział 333 osoby.

czytaj artykuł »

Lidzbark po raz drugi stał się miastem rytmu [FILM]

24-04-2017

Wyjątkowe, odbywające się już po raz drugi wydarzenie sprawiło, że w niedzielne popołudnie Lidzbark stał się miastem rytmu.

czytaj artykuł »

„Urodziło Ci się dziecko, posadź drzewo” [FILM]

24-04-2017

To hasło kampanii, prowadzonej wspólnie przez władze Działdowa i Szkółkę „Ogrody Marzeń” w Filicach. Akcja potrwa do końca bieżącego roku.

czytaj artykuł »

Szkoła dba o kontakt z pracodawcami [FILM]

24-04-2017

W Zespole Szkół w Lidzbarku odbyło się spotkanie z pracodawcami lokalnego rynku pracy. Wkrótce Zasadnicza Szkoła Zawodowa przestanie istnieć, zastąpi ją Szkoła Branżowa I Stopnia. W związku z tym dyrekcja postanowiła zapoznać pracodawców ze zmianami, jakie ich czekają:

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).