Dziś jest Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Ignacy, Lucyna, Małgorzata, Marita
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Nie płać w sobotę, bo parkometr nie zwróci

24-07-2012

Na pewien rodzaj niedogodności związany z nowymi parkometrami zwróciła uwagę na ostatniej sesji radna Elżbieta Konarzewska.

czytaj artykuł »

Ulica Norwida nadal bez szans na remont

23-07-2012

Ulica Norwida od lat prosi się o gruntowną modernizację. Od lat również radni pytając o nią słyszą, że nie ma na to środków. Radna Wanda Milewska próbowała więc wywalczyć choć bieżący remont…

czytaj artykuł »

Skradziony metal chcieli sprzedać na złom

22-07-2012

Działdowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież czterech metalowych płyt z terenu jednego z zakładów produkcyjnych na terenie Działdowa. Sprawcy skradziony towar chcieli sprzedać w jednym ze skupów złomu.

czytaj artykuł »

Ostrzegamy przed oszustami na 'wnuczka'

20-07-2012

Zachowaj czujność, gdy osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka rodziny i prosi o pożyczenie pieniędzy. To może być oszust.

czytaj artykuł »

Czy miasto będzie stać na Aquapark?

20-07-2012

To pytanie wielu spędza sen z powiek. Z jednej strony Aquapark to fajna sprawa. Z drugiej – nikt nie chce, by miasto do niego dokładało…

czytaj artykuł »

10 lat współpracy z Hersfeld – Rotenburg

20-07-2012

W dniach 8 - 11 lipca 2012 r. na terenie powiatu działdowskiego gościła na zaproszenie starosty Mariana Janickiego delegacja z partnerskiego powiatu Hersfeld – Rotenburg z Niemiec na czele ze starostą dr. Karlem Ernstem Schmidtem i przewodniczącym rady powiatu Horstem Hannichem. W skład delegacji ...

czytaj artykuł »

24 godzinny maraton

20-07-2012

W dniach 14-25 lipca w Wieliszewie nad zalewem Zegrzyńskim odbył się jedyny w Polsce najbardziej prestiżowy maraton rowerowy Unior 24h Marathon. Jak sama nazwa wskazuje jest to impreza trwająca 24 godziny, podczas której zawodniczki i zawodnicy pokonują 12 kilometrową pętle w terenie, przez

czytaj artykuł »

W Turnieju Wsi prowadzi Wąpiersk

17-07-2012

W niedzielę 15 lipca o godzinie 15:00 w Dłutowie, odbył się Festyn sportowo-rekreacyjny połączony z III etapem IX edycji Turnieju Wsi 2012.

czytaj artykuł »

Milion na remont działdowskich bloków

16-07-2012

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z Warmii i Mazur uzyskały środki na modernizacje bloków. Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego popłyną do Olsztyna, Ornety, Działdowa, Węgorzewa oraz Bartoszyc.

czytaj artykuł »

PSL przeciwko likwidacji sądów rejonowych

15-07-2012

Między innymi w Działdowie (ale również w Piszu i Nowym Mieście Lubawskim) Polskie Stronnictwo Ludowe zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy mającym zapobiec likwidacji sądów rejonowych.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).