Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Rowerzysta zginął pod kołami ciężarówki

04-07-2012

Do tragicznego wypadku doszło na trasie Tuczki – Koszelewy (gmina Rybno). Kierujący rowerem 61 – letni mężczyzna zginął na miejscu.

czytaj artykuł »

Powozili zaprzęgami już po raz ósmy

01-07-2012

Pomimo kapryśnej pogody 1 lipca w Malinowie odbyły się VIII Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi. Z roku na rok impreza zyskuje coraz wyższą ragę, oznacza to również coraz wyższy poziom.

czytaj artykuł »

Absolutorium dla starosty: jednogłośnie

29-06-2012

Starosta Marian Janicki i Zarząd Powiatu Działdowskiego otrzymali jednogłośne absolutorium za wykonanie budżetu. W ubiegłym roku było podobnie, tylko jeden radny wstrzymał się od głosu. Skąd ta zmiana?

czytaj artykuł »

Absolutorium dla burmistrza: 5 wstrzymujących

29-06-2012

W ubiegłym roku miejscy radni byli jednogłośni co do udzielenia burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu. Tym razem pięciu wstrzymało się od głosu.

czytaj artykuł »

Czy szkoła w Malinowie zostanie zamknięta?

29-06-2012

Od pewnego czasu krążą plotki o rzekomym zamykaniu Zespołu Szkół w Malinowie. Tym razem z powodu zbyt małego naboru uczniów…

czytaj artykuł »

Kolejne niewybuchy z II wojny światowej

27-06-2012

6 pocisków moździerzowych z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci z grupy rozpoznania minersko - pirotechnicznego. Na nietypowe znalezisko natrafiono po raz kolejny podczas prowadzonych prac ziemnych związanych z modernizacją szlaku kolejowego na terenie powiatu działdowskiego.

czytaj artykuł »

Żegnaj szkoło – czyli bawmy się na rynku

26-06-2012

Ożywiania działdowskiego rynku ciąg dalszy. Tym razem żegnamy szkołę i wraz z działdowskimi kapelami witamy wakacje.

czytaj artykuł »

Utopił dwa szczenięta w działdówce

25-06-2012

Do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec Działdowa. Ryszard W. został zatrzymany przez policjantów po tym jak uśmiercił dwa szczeniaki wrzucając je do rzeki Wkra. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. W myśl Ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. ...

czytaj artykuł »

Jesteś w strefie wolnej od dymu tytoniowego

25-06-2012

Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. warmińsko-mazurskiego wzmacnia działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę mieszkańców naszego regionu na problematykę uzależnienia od tytoniu i przestrzegania zakazów palenia.

czytaj artykuł »

Lato w PPP OHP Działdowo

23-06-2012

Bądź „Aktywny podczas wakacji”. Wykorzystaj pożytecznie czas wakacyjny i spotkaj się z nami.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).