Dziś jest Niedziela, 25 marca 2018 r. Imieniny obchodzą : Bolek, Cezaryna, Dyzma, Mariola
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Jezdnie malujmy w godzinach popołudniowych

13-06-2013

Wiosenne sprzątanie miasta i odnawianie jezdni to rzecz normalna. Mieszkańcy Działdowa przyzwyczajeni są do panów w odblaskowych kamizelkach i pachołków blokujących połowę a czasem i całą szerokość jezdni. Są jednak osoby, którym to przeszkadza:

czytaj artykuł »

Z Muszkieterami zbieramy krew dla Polski

13-06-2013

Polski Czerwony Krzyż i Grupa Muszkieterów już po raz szósty zapraszają do wspólnej akcji: „Zbieramy krew dla Polski”.

czytaj artykuł »

Nasi gimnazjaliści wśród najlepszych

13-06-2013

W sobotę 8 czerwca w Krakowie troje uczniów Gimnazjum nr2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie (Zuzanna Anaczkowska klasa I, Nadia Dudek klasa II i Mateusz Ługowski klasa III) reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie w Ogólnopolskim Konkursie Tematycznym „Losy Bliskich i losy Dalekich – ...

czytaj artykuł »

Nie żyje najstarsza mieszkanka Mazowsza

12-06-2013

Wanda Emilia Trzebuchowska zmarła w ciechanowskim szpitalu. 14 stycznia 2013 roku skończyła 105 lat.

czytaj artykuł »

Zapraszamy na uroczystą sesję Rady Powiatu

12-06-2013

Zapraszamy na obchody Uroczystej Sesji Rady Powiatu Działdowskiego. Choć składa się tylko z 4 punktów – będzie sesją wyjątkową, bo poświęconą 15 - leciu Powiatu Działdowskiego.

czytaj artykuł »

W poniedziałek w Działdowie: Cyrk Kaskada!

12-06-2013

Sztuka cyrkowa na terenie Polski sięga czasów średniowiecza. Wówczas to na naszym obszarze po raz pierwszy pojawili się w naszym kraju kuglarze, którzy to znani nam byli także, jako hecarze. Z kolei pokazy tychże osób znane były, jako hece, bowiem wnosiły naprawdę wielki ogrom rozrywki.

czytaj artykuł »

Co dalej z „terenem księżycowym”?

12-06-2013

V-ce przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Umiński otrzymał odpowiedź na prośbę wyrównania terenu obok targowiska. Odpowiedź nie była satysfakcjonująca.

czytaj artykuł »

6800 nauczycieli straci w tym roku pracę!

12-06-2013

Taką rewelacją podzielił się z nami Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Jakubowski. „Nie jest tak źle, rok temu było ponad 7000!” – dodał.

czytaj artykuł »

Wiceminister o obowiązku przedszkolnym

11-06-2013

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Jakubowski goszcząc w piątek w Działdowie wyjaśniał szczegóły odnośnie planowanej przez rząd trzyletniej edukacji przedszkolnej i rozpoczęcia nauki szkolnej w wieku sześciu lat.

czytaj artykuł »

Powódź w Mławie: basen mógł ich uchronić?

11-06-2013

Niszczał przez dugi czas, kilka lat temu został zasypany. Według niektórych mieszkańców ul. Dudzińskiego i dwóch byłych radnych, gdyby dziś istniał, posłużyłby jako zbiornik retencyjny i rzeka Seracz w czasie ulewy nie wylałaby tak bardzo.

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).