Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Gminny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

16-08-2017

W niedzielę 13 sierpnia odbył się Gminny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. W upalnym słońcu 5 drużyn systemem brazylijskim wytrwale walczyło o każdy punkt.

czytaj artykuł »

Za nami 673. Urodziny Działdowa [film]

15-08-2017

Cyklem imprez plenerowych uczciliśmy 673. urodziny Działdowa. Nie zabrakło koncertów znanych i lubianych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

czytaj artykuł »

Pijany, bez uprawnień, spowodował wypadek

14-08-2017

W jednej z miejscowości w gminie Lidzbark doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jednym z aut kierował nietrzeźwy mieszkaniec … Mężczyzna miał przeszło promil alkoholu w organizmie. Do tego okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien znajdować się za kierownicą auta.

czytaj artykuł »

Ich rzeźby ozdobią zamkowy dziedziniec

14-08-2017

Czterech artystów rzeźbiarzy spędziło w naszym mieście kilka dni. Celem ich wizyty było stworzenie drewnianych rzeźb, które po skończeniu remontu działdowskiego zamku, uatrakcyjnią wygląd jego dziedzińca.

czytaj artykuł »

Wykonają ścieżkę rowerową w Lidzbarku

10-08-2017

Oto informacja, która ucieszy zarówno pasjonatów jazdy na rowerze, jak i niedzielnych cyklistów: w poniedziałek, 31 lipca burmistrz Maciej Sitarek razem ze skarbnik Gabrielą Sadowską podpisali umowę z marszałkiem województwa na dofinansowanie urządzenia i oznakowania trasy rowerowej nad jeziorem ...

czytaj artykuł »

Odpowie za niewłaściwą opiekę nad szczeniakami

09-08-2017

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia dotyczącego sprawowania niewłaściwej opieki nad szczeniakami przez jednego z mieszkańców gminy Płośnica.

czytaj artykuł »

Jak zachować ciągłość świadczenia „500+”?

09-08-2017

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie informuje, że już można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+. Dla zachowania ciągłości pobierania świadczenia należy to zrobić jeszcze w sierpniu.

czytaj artykuł »

18-latek wyprzedzał i uderzył w drzewo

07-08-2017

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w gminie Rybno. 18-letni kierowca VW uderzył w drzewo. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala.

czytaj artykuł »

Podczas startu awionetka runęła do zagajnika leśnego

07-08-2017

Policjanci z Działdowa pracowali na miejscu zdarzenia lotniczego z udziałem awionetki. Najprawdopodobniej podczas startu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, samolot spadł i uderzył w rosnące nieopodal drzewa. Awionetką podróżowały dwie osoby, które na szczęście nie odniosły obrażeń.

czytaj artykuł »

Uderzył w drzewo i odjechał. Był nietrzeźwy.

07-08-2017

Policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z zawiadomieniem dotyczącym zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Kierowca obejrzał pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. W jego ujęciu pomogli świadkowie. Okazało się, że kierujący autem znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).