Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Pasja Pracy - konkurs rozstrzygnięty

22-05-2013

W środę, 15 maja w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Działdowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Pasja pracy”. Konkurs dotyczył tematyki doradztwa zawodowego i zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 1 w Działdowie oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie we współpracy ...

czytaj artykuł »

Nietypowe zajęcia pozalekcyjne

22-05-2013

W działdowskiej „Dwójce” już od wielu lat przykłada się ogromną wagę do kształcenia kluczowych umiejętności i rozwijania uzdolnień uczniów, czego wynikiem jest najwyższy w powiecie wynik egzaminu gimnazjalnego i liczne sukcesy w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

czytaj artykuł »

Umowa na nowy pociąg podpisana

22-05-2013

Blisko 13 mln złotych wyda samorząd województwa na zakup nowego pociągu dla regionalnych kolei. Dostawcą pojazdu będzie nowosądecka firma Newag. Dziś umowę w tej sprawie podpisał marszałek województwa Jacek Protas oraz zarząd firmy.

czytaj artykuł »

Czy Pendolino zatrzyma się w Działdowie?

22-05-2013

Czy batalia o ekspresy jest już zakończona, czy mamy dalej zbierać podpisy - zapytała burmistrza radna Renata Waszczak.

czytaj artykuł »

Mława: Odnaleziono zaginionego maturzystę

21-05-2013

Mławska policja zakończyła poszukiwania Mateusza Rybickiego. Chłopak zaginął ponad miesiąc temu. Policjanci odnaleźli go w miniony weekend na terenie województwa pomorskiego.

czytaj artykuł »

Minister Rolnictwa gościł w Działdowie

20-05-2013

Kazimierz Plocke odpowiadał na pytania rolników i samorządowców z terenu powiatu działdowskiego. Zarówno na te łatwe jak i te trudniejsze.

czytaj artykuł »

O bezpieczeństwie od najmłodszych lat

20-05-2013

Na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa warto rozmawiać już od najmłodszych lat. Wie o tym działdowska Placówka Terenowa KRUS, która podsumowała ostatnio konkurs „Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkom”.

czytaj artykuł »

Mława: od dziś przejazd kolejowy zamknięty

20-05-2013

Jak informuje ratusz, 15 dni mają trwać prace budowlane na przejeździe kolejowym w ciągu ulic Sienkiewicza - Szreńska. Jego zamknięcie zaplanowano na poniedziałek 20 maja.

czytaj artykuł »

Zobacz, jak pracuje kinooperator

20-05-2013

Koncerty zespołów rockowych, zwiedzanie kinooperatorni, spotkania w muzeum i bibliotece oraz nocny maraton filmowy – te i inne atrakcje czekają na mieszkańców 25 maja.

czytaj artykuł »

Weź udział w Targach Rzemieślniczych

16-05-2013

Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy" zaprasza: rzemieślników, artystów lokalnych, producentów zdrowej żywności, twórców rękodzieła artystycznego oraz wszystkich przedstawicieli społeczności lokalnych, którzy chcą zaprezentować swój dorobek artystyczny lub kulinarny do

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).