Dziś jest Niedziela, 17 grudnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

W Mławie ocalają groby od zapomnienia

04-11-2013

Wyremontowali już ich wiele, m.in. grób szefa policji sprzed II wojny światowej, przybranej matki pisarza Stefana Żeromskiego i pisarki Zuzanny Morawskiej.

czytaj artykuł »

Uczeń niepełnosprawny w szkole - konferencja

04-11-2013

W czwartek, 24 października w sali CKU DAR w Działdowie przy ul. Polnej odbyła się konferencja zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Działdowie pt. „Uczeń niepełnosprawny w szkole i placówce ogólnodostępnej”.

czytaj artykuł »

Czy zapłacimy mniej za bilety kolejowe?

31-10-2013

Od grudnia kolej będzie płacić mniej za korzystanie z torów. Oszczędności: 1,5 miliarda złotych. Czy ceny biletów zostaną obniżone?

czytaj artykuł »

Kilka słów o schodach

31-10-2013

Wchodząc po schodach, zużywa się aż siedem razy więcej energii niż idąc po płaskim terenie. Zatem bardzo by wielokrotne chodzenie po nich nie było uciążliwe.

czytaj artykuł »

Maluchy zostały pasowane na przedszkolaków

30-10-2013

Zgodnie z tradycją, aby zostać przyjętym w szeregi pełnoprawnych przedszkolaków trzeba złożyć przysięgę i zostać pasowanym przez panią dyrektor. Dzieci z Przedszkola Miejskiego numer 5 w Działdowie mają to już za sobą.

czytaj artykuł »

CBA sprawdza, czy przetarg był „ustawiony”

30-10-2013

Starostwo Powiatowe w Mławie odwiedził funkcjonariusz wydziału postępowań kontrolnych z warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

czytaj artykuł »

Muzycy zagrali w hołdzie dla zmarłej Oli Wilk

28-10-2013

26 października miał odbyć się koncert na rzecz rehabilitacji po przeszczepie płuc Oli Wilk. Niestety Ola odeszła od nas dwa dni wcześniej…

czytaj artykuł »

Pielęgniarka wyróżniona przez prezydenta

28-10-2013

Złoty Medal za Długoletnią Służbę, odznaczenie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymała Aleksandra Machałowska, pielęgniarka oddziałowa szpitalnego oddziału ratunkowego SPZOZ w Działdowie. Odznaczenie wręczył wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, podczas ...

czytaj artykuł »

Gmina Płośnica i EZG wyróżnione!

28-10-2013

W dn. 17 – 18 października br. w Rynie odbyła się konferencja „Fundusze Europejskie dla środowiska Warmii i Mazur”, której organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, w trakcie której wręczono wyróżnienia za szczególne zaangażowanie w ochronę ...

czytaj artykuł »

Odkrywamy drugą twarz Tuwima

28-10-2013

Tak ambitne zadanie – zaakcentowane w tytule - postawiła przed sobą grupa drugoklasistów z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie, która pod opieką nauczyciela bibliotekarza –Elżbiety Zakrzewskiej przygotowała imprezę biblioteczną z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima.

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).