Dziś jest Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Alferd, Izydor, Jan
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Kozłowskie non omnis moriar „świątecznie” na Litwie

25-04-2014

Tradycyjnie przed świętami w dniach 14-16 kwietnia delegacja Stowarzyszenia non omnis moriar z Kozłowa wyruszyła na Litwę, by spotkać się z mieszkającymi tam Polakami.

czytaj artykuł »

Mistrzowie Ortografii wyłonieni w SP4

25-04-2014

W poniedziałek 14 kwietnia w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II 2 Działdowie już po raz trzeci odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI.

czytaj artykuł »

Gimnazjum numer 2 – szkoła demokracji

25-04-2014

W dniach 11 i 12 kwietnia gimnazjaliści z Działdowskiej Dwójki uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu podsumowującym pilotaż ogólnopolskiego programu ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie „Szkoła Demokracji”.

czytaj artykuł »

Rekolekcje w Gimnazjum nr 1 w Działdowie

25-04-2014

W dniach od 6-7 kwietnia uczniowie Gimnazjum nr 1 w Działdowie przeżywali rekolekcje wielkopostne. Każdego dnia uczestniczyli we Mszy św. włączając się w czytanie Pisma Świętego, modlitwę wiernych, komentarze, a także niesienie darów. Msze św. uświetniał zespół, który poprzez śpiew ...

czytaj artykuł »

Na majówkę zapraszamy do Nidzicy

25-04-2014

Jeśli ktoś jeszcze nie ma planów na tegoroczną majówkę, zapraszamy do zapoznania się z programem Nidzickiego Ośrodka Kultury.

czytaj artykuł »

Prawo jazdy w Mławie? Jest wstępny termin.

23-04-2014

Wiemy, ile będzie samochodów, ile stanowisk, gdzie dokładnie będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy i kto poniesie koszty całego przedsięwzięcia.

czytaj artykuł »

Zaskoczyła ich „piękna niedoskonałość” recytacji

23-04-2014

W piątek, 16 kwietnia, w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie odbył się Pierwszy Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Księdza Jana Twardowskiego. Do konkursu zgłosiło się 22 recytatorów z Powiatu Działdowskiego.

czytaj artykuł »

Kolej kończy prace torowe na trasie Warszawa-Gdynia

22-04-2014

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trwają ostatnie prace torowe związane z modernizacją trasy Warszawa – Gdynia. W marcu w ramach inwestycji przekazano do eksploatacji kolejny szlak i stację. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na jesień tego roku. Jednocześnie trwają przygotowania ...

czytaj artykuł »

Sprawcy kradzieży paliwa usłyszeli 11 zarzutów

16-04-2014

Policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku Welskim zatrzymali dwóch sprawców kradzieży około 5,5 tyś. litrów oleju napędowego. Podejrzani atakowali głównie baki ciężarówek, ale także podziemne zbiorniki z paliwem. Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli rzeczy służące do kradzieży ...

czytaj artykuł »

Cyfryzacja mławskiego kina – pierwsze wrażenia

16-04-2014

Jeszcze nie odbył się seans po zamontowaniu nowego projektora i ekranu, a już w komentarzach posypała się fala krytyki. Czy słusznie?

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).