Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Cyfryzacja mławskiego kina – pierwsze wrażenia

16-04-2014

Jeszcze nie odbył się seans po zamontowaniu nowego projektora i ekranu, a już w komentarzach posypała się fala krytyki. Czy słusznie?

czytaj artykuł »

Sanktuarium Diecezjalne w Działdowie

16-04-2014

8 czerwca br., podczas mszy św., zostanie ogłoszony dekret biskupa toruńskiego powołujący Sanktuarium i określający jego przywileje.

czytaj artykuł »

Konkurs na palmę wielkanocną

15-04-2014

Można ją wystawić w oknie podczas burzy, by chroniła przed piorunami. Zasuszyć, by czuwała nad szczęściem rodziny przez cały rok. Można też ją zjeść, by cieszyć się dobrym zdrowiem. Albo zmieszać z ziarnem, żeby zapewnić urodzaj.

czytaj artykuł »

‘Dwójka’ trzeci rok z rzędu na szachowym podium

15-04-2014

W środę 2 kwietnia w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjów w Szachach. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów.

czytaj artykuł »

Światowy Dzień Zdrowia w Gimnazjum Nr 2

15-04-2014

Corocznie, 7 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Promowanie tematyki prozdrowotnej jest jednym z priorytetów Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie, za co szkoła została wyróżniona Krajowym Certyfikatem „Szkoła Promująca Zdrowie”.

czytaj artykuł »

Tony szkolnych kanapek lądują w koszu

15-04-2014

Marnowanie żywności to problem szybko nabierający wagi. Rocznie Polacy wyrzucają 9 milionów ton jedzenia.

czytaj artykuł »

WF z klasą. Słodkie nagrody za wyścigi krabów

15-04-2014

W poniedziałek 14 kwietnia w Zespole Szkół w Malinowie odbyły się niezwykle ciekawe zmagania sportowe, w ramach projektu WF z Klasą, w którym szkoła uczestniczy od kilku miesięcy. W sportowej rywalizacji brali udział uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.

czytaj artykuł »

Ogólnopolski projekt Parasol Demokracji

15-04-2014

We wtorek, 8 kwietnia, w ramach projektu „Parasol Demokracji”, w Zespole Szkół w Malinowie przeprowadzono wybory do Parlamentu Uczniowskiego. Startowały dwie partie Piramida Życia i Jesteśmy na Tak. Każda partia uczciwie przedłożyła swój program polityczny potencjalnym wyborcom.

czytaj artykuł »

To pierwszy taki konkurs kulinarny

13-04-2014

W Zespole Szkół w Malinowie odbył się wyjątkowy konkurs kulinarny. Wyjątkowy, bo oprócz uczniów wzięli w nim udział również rodzice.

czytaj artykuł »

Kino - na kredyt dziś, czy dopłatę za rok?

14-04-2014

Skoro nie będzie basenu to zajmijmy się "palącymi" inwestycjami. Taka propozycja padła na sesji Rady Miasta. Jedną z pilniejszych jest budowa sali kinowej, na którą na dzień dzisiejszy dopłaty brak.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).