Dziś jest Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Alferd, Izydor, Jan
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Moda na sztampę, seryjność i uniseks

10-10-2014

Cholerna moda na sztampę, seryjność i uniseks. Niby duchowa strona jest sztucznie wytworzona przez kulturę i narzucona przez tradycyjne wychowanie? Świetnie.

czytaj artykuł »

Program 'Perfecta - mój talent 2014'

08-10-2014

Grupy młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze świetlic w Kisinach, Pożarach i Pierławkach pod nadzorem pracowników, napisały projekty do Fundacji Przyjaciółka „Perfecta – Mój Talent” w których mogły starać się o udział w dwutygodniowym OBOZIE LIDERÓW, na którym rozwiną swoje ...

czytaj artykuł »

Policjanci zatrzymali hienę cmentarną

07-10-2014

W sumie 36-latek usłyszał 11 zarzutów. Nie uniknie on również odpowiedzialności za kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Działdowie.

czytaj artykuł »

‘Burkackie biesiadowanie' w… Ciechanowie

06-10-2014

Znana w naszym regionie poetka i kronikarka, Bogumiła Stachowiak – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie, miała swoje spotkanie autorskie w Ciechanowie! Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Autorów Polskich, Oddział w Ciechanowie, którego Prezesem jest Janina Janakakos - Szymańska. ...

czytaj artykuł »

Demokratyczne wybory w Gimnazjum nr 2

06-10-2014

We wtorek 30 września w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory zorganizowano w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Samorządy mają głos".

czytaj artykuł »

‘Nie osądzaj książki po okładce’ w Gimnazjum nr 2

06-10-2014

W czasach kultury, w której dominuje obraz, czytanie książek nie należy do najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu czy zdobywania informacji. Książka najczęściej zastępowana jest telewizją lub komputerem. To prawda, że Internet wygrywa rywalizację z książką w przekazywaniu ...

czytaj artykuł »

Nie będzie remontu drogi Działdowo – Iłowo

05-10-2014

Przy trwających remontach dróg Działdowo – Lidzbark oraz Działdowo – Nidzica droga 544 Działdowo – Iłowo aż się prosi o modernizację. Okazuje się, że rodzime samorządy wspólnymi siłami próbowały namówić na to Wojewódzki Zarząd Dróg:

czytaj artykuł »

Nidzica chętnie przejmie „naszego” inwestora

04-10-2014

Sprawą „naszego” inwestora zainteresowały się władze powiatu nidzickiego. Nasz sąsiad jest gotów na jego przyjęcie, jeśli Działdowo tego nie zrobi i kusi lepszymi warunkami dla prowadzenia biznesu.

czytaj artykuł »

Hanna Jolanta Wiśniewska - 'Za rękę z Kalliope'

03-10-2014

Burmistrz Miasta Działdowo, MDK Działdowo oraz Autorka, Hanna Jolanta Wiśniewska – członkini Związku Literatów Polskich oraz Działdowskiej Kuźni Słowa – zapraszają w czwartek 9 października na godzinę 18.00 do Miejskiego Domu Kultury w Działdowie na wieczór z poezją.

czytaj artykuł »

Gimnazjum nr 1 - szkoła w kajakach

03-10-2014

Środa, 17 września, Gimnazjum nr 1. Parę minut po ósmej gęstnieje tłum pierwszoklasistów. Niedawno co rozpoczęli naukę w nowej szkole i już taka niespodzianka. Po chwili podjeżdża autobus. Opiekunowie pakują apteczkę, boje i rzutki ratunkowe. Młodzież zajmuje miejsca w autobusie. Sprawdzenie ...

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).