Dziś jest Sobota, 19 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Bolesław, Emilia, Jan, Ludwik
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Nowe lądowisko przy szpitalu oddane do użytku

25-05-2017

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie wybudował nowe lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja została dofinansowana z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W dniu 10 maja dokonano odbioru ...

czytaj artykuł »

Przedszkole nr 5 z cennym certyfikatem

25-05-2017

Przedszkole Miejskie nr 5 w okresie od 28 października 2016 r. do 28 kwietnia 2017 r. brało udział w ogólnopolskim konkursie „Zaczytane przedszkole” zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Przedszkola, które wykonały zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymały certyfikaty ...

czytaj artykuł »

Debata „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”

25-05-2017

To, co nas - Polaków - łączy, jest większe od tego, co nas dzieli - z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które w tygodniu 15-21 maja odbywają się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. Jedną z debat zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie.

czytaj artykuł »

Uczcili 76. rocznicę śmierci Patronów Miasta [FILM]

25-05-2017

W działdowskim obozie zagłady Soldau oraz w CKU odbyły się uroczystości upamiętniające śmierć Patronów Miasta oraz tysięcy więźniów obozu.

czytaj artykuł »

W Urzędzie Gminy zapłacisz kartą bez prowizji

25-05-2017

Korzystanie z karty płatniczej, to jedna z nowatorskich usług, które zostały wprowadzone w dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy Działdowo.

czytaj artykuł »

Międzyprzedszkolny konkurs matematyczny

24-05-2017

We wtorek 16 maja w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Działdowie odbył się międzyprzedszkolny konkurs matematyczny „Mały Pitagoras”, w którym udział wzięły dzieci z działdowskich oraz okolicznych przedszkoli tj. z: Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Miejskiego ...

czytaj artykuł »

Dyskusyjny Klub Książki w Działdowie ma 10 lat

24-05-2017

Idea Dyskusyjnych Klubów Książki przywędrowała do nas z Wielkiej Brytanii około 20 lat temu. Wspiera ją Instytut Książki, którego celem, jako narodowej instytucji kultury, jest kształtowanie postaw czytelniczych i popularyzacja książki i czytelnictwa.

czytaj artykuł »

Stracił prawko za przekroczenie prędkości

24-05-2017

Policjanci Ogniwa ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Płośnica, na drodze wojewódzkiej 544, zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes. Kierujący autem jechał z prędkością przeszło 100km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50km/h.

czytaj artykuł »

Technik mechanik - nowy kierunek w ZS Iłowo-Osada

24-05-2017

Szkoła + współpraca + pracodawca = Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie.

czytaj artykuł »

Dobre wyniki uczniów z Ruszkowa na zawodach w LA

23-05-2017

W dniu 17 maja br. w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa WMZ LZS w lekkiej atletyce. Gminę Działdowo reprezentowali uczniowie SP w Ruszkowie.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).