Dziś jest Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Ignacy, Lucyna, Małgorzata, Marita
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Gimnazjum numer 1: o grach trochę inaczej…

12-10-2014

Gry nie zawsze muszą być nudne, gry nie zawsze muszą być bezmyślne, gry nie zawsze muszą być komputerowe… tak mógłbym wymieniać jeszcze długo. Tego rodzaju myśli przyświecały mi kilka lat temu, kiedy to w ramach świetlicy socjoterapeutycznej zaczynałem zajęcia gier fabularnych (z ang. ...

czytaj artykuł »

Folk na Ulicach – zapraszamy koncerty

10-10-2014

Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy oraz Stowarzyszenie Kamień Milowy w Turzy Małej borą udział w Projekcie „Folk na Ulicach”.

czytaj artykuł »

Zapadł wyrok w sprawie portalu moja-nidzica.pl

10-10-2014

21 Marca 2013 o godzinie 8:15 do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął pozew złożony przez rzecznika prasowego grupy referendalnej Jerzego Sosnowskiego, przeciwko burmistrzowi miasta Nidzica oraz portalowi moja-nidzica.pl. 6 października 2014r zapadł wyrok w tej sprawie.

czytaj artykuł »

Moda na sztampę, seryjność i uniseks

10-10-2014

Cholerna moda na sztampę, seryjność i uniseks. Niby duchowa strona jest sztucznie wytworzona przez kulturę i narzucona przez tradycyjne wychowanie? Świetnie.

czytaj artykuł »

Program 'Perfecta - mój talent 2014'

08-10-2014

Grupy młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze świetlic w Kisinach, Pożarach i Pierławkach pod nadzorem pracowników, napisały projekty do Fundacji Przyjaciółka „Perfecta – Mój Talent” w których mogły starać się o udział w dwutygodniowym OBOZIE LIDERÓW, na którym rozwiną swoje ...

czytaj artykuł »

Policjanci zatrzymali hienę cmentarną

07-10-2014

W sumie 36-latek usłyszał 11 zarzutów. Nie uniknie on również odpowiedzialności za kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Działdowie.

czytaj artykuł »

‘Burkackie biesiadowanie' w… Ciechanowie

06-10-2014

Znana w naszym regionie poetka i kronikarka, Bogumiła Stachowiak – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie, miała swoje spotkanie autorskie w Ciechanowie! Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Autorów Polskich, Oddział w Ciechanowie, którego Prezesem jest Janina Janakakos - Szymańska. ...

czytaj artykuł »

Demokratyczne wybory w Gimnazjum nr 2

06-10-2014

We wtorek 30 września w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory zorganizowano w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Samorządy mają głos".

czytaj artykuł »

‘Nie osądzaj książki po okładce’ w Gimnazjum nr 2

06-10-2014

W czasach kultury, w której dominuje obraz, czytanie książek nie należy do najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu czy zdobywania informacji. Książka najczęściej zastępowana jest telewizją lub komputerem. To prawda, że Internet wygrywa rywalizację z książką w przekazywaniu ...

czytaj artykuł »

Nie będzie remontu drogi Działdowo – Iłowo

05-10-2014

Przy trwających remontach dróg Działdowo – Lidzbark oraz Działdowo – Nidzica droga 544 Działdowo – Iłowo aż się prosi o modernizację. Okazuje się, że rodzime samorządy wspólnymi siłami próbowały namówić na to Wojewódzki Zarząd Dróg:

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).