Dziś jest Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Ignacy, Lucyna, Małgorzata, Marita
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Otwarto obserwatorium astronomiczne

13-11-2014

W dniu Święta Niepodległości zostało otwarte pierwsze na terenie naszego powiatu obserwatorium astronomiczne. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obserwatorium jest zbudowane we wsi Truszczyn (gmina Rybno, pow. działdowski) przez pasjonata – Roberta Szaja.

czytaj artykuł »

Podnosimy kwalifikacje Sióstr PCK

12-11-2014

Od wielu lat z przerwami przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie działa Punkt Opieki nad seniorami i osobami chorymi w miejscu zamieszkania.

czytaj artykuł »

Promile na drogach powiatu działdowskiego

11-11-2014

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali ogółem 7 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W tym gronie znajdowało się 3 motorowerzystów, jednego rowerzystę oraz jednego kierowcę skutera i 2 kierowców samochodów osobowych.

czytaj artykuł »

To jest ważne - Czad nie musi zabijać

04-11-2014

W związku z rozpoczętym okresem grzewczym 2014/2015, uprzejmie informuję, że rozpoczęła się na terenie miasta Działdowo akcja promująca elementarne zasady właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych pn. „Czad nie musi zabijać”.

czytaj artykuł »

Szukamy pomocy dla suczki

04-11-2014

Ta sunia błąka się od piątku w Działdowie, musiała być przywiązana na sznurku może w lesie, zerwała się. Sznurek jest bardzo ciasny.

czytaj artykuł »

Wzywał policję a sam hodował konopie

03-11-2014

Policjanci z Lidzbarka interweniowali w sprawie zgłoszenia mężczyzny, którego dziewczyna po kłótni, zaczęła niszczyć przedmioty we wspólnie wynajmowanym mieszkaniu. W odwecie na ukochanym, dziewczyna przyniosła funkcjonariuszom krzak konopi indyjskiej, który zgłaszający trzymał w piwnicy ...

czytaj artykuł »

Płomyki dziewięciu świec – Zaduszki Poetyckie

03-11-2014

Działdowska Kuźnia Słowa przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w ubiegły czwartek zorganizowała Zaduszki Poetyckie.

czytaj artykuł »

W Działdowie niewiele ofert nieruchomości

03-11-2014

Działdowski wtórny rynek nieruchomości śpi. Niewiele ofert sprzedaży mieszkań i domów, a cena za m2 identyczna – 2300 zł.

czytaj artykuł »

„Chodników jest mało i są po złej stronie ulicy”

31-10-2014

Budowa lub remont chodników to problem najczęściej zgłaszany przez miejskich radnych. Buduje się ich za mało lub po złej stronie ulicy. Co na to władze miasta?

czytaj artykuł »

Droga Działdowo – Nidzica została uroczyście otwarta

29-10-2014

W poniedziałek 27 października przy skrzyżowaniu ulic Olsztyńskiej i Nidzickiej w Działdowie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, otwierającego ponad 20-kilometrowy odcinek drogi rozbudowanej pomiędzy Działdowem, a Nidzicą.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).