Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Burmistrz wręczył stypendia dla najzdolniejszych

13-10-2014

W piątek 10 października po raz siódmy odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Miasta Działdowo za wybitne osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014.

czytaj artykuł »

Lidzbark Welski: CBŚ zatrzymało przemytników

13-10-2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie udaremnili przedostanie się na rynek blisko 2 mln sztuk nielegalnych papierosów, blisko 2 tysięcy litrów wyrobów spirytusowych oraz 150 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. ...

czytaj artykuł »

Efekt gotowania może być zaskakujący!

12-10-2014

Jak można gotować nieszablonowo, niesztampowo i zaskakująco – po prostu inaczej dowiedzieli się uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie.

czytaj artykuł »

Gimnazjum numer 1: o grach trochę inaczej…

12-10-2014

Gry nie zawsze muszą być nudne, gry nie zawsze muszą być bezmyślne, gry nie zawsze muszą być komputerowe… tak mógłbym wymieniać jeszcze długo. Tego rodzaju myśli przyświecały mi kilka lat temu, kiedy to w ramach świetlicy socjoterapeutycznej zaczynałem zajęcia gier fabularnych (z ang. ...

czytaj artykuł »

Folk na Ulicach – zapraszamy koncerty

10-10-2014

Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy oraz Stowarzyszenie Kamień Milowy w Turzy Małej borą udział w Projekcie „Folk na Ulicach”.

czytaj artykuł »

Zapadł wyrok w sprawie portalu moja-nidzica.pl

10-10-2014

21 Marca 2013 o godzinie 8:15 do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął pozew złożony przez rzecznika prasowego grupy referendalnej Jerzego Sosnowskiego, przeciwko burmistrzowi miasta Nidzica oraz portalowi moja-nidzica.pl. 6 października 2014r zapadł wyrok w tej sprawie.

czytaj artykuł »

Moda na sztampę, seryjność i uniseks

10-10-2014

Cholerna moda na sztampę, seryjność i uniseks. Niby duchowa strona jest sztucznie wytworzona przez kulturę i narzucona przez tradycyjne wychowanie? Świetnie.

czytaj artykuł »

Program 'Perfecta - mój talent 2014'

08-10-2014

Grupy młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej ze świetlic w Kisinach, Pożarach i Pierławkach pod nadzorem pracowników, napisały projekty do Fundacji Przyjaciółka „Perfecta – Mój Talent” w których mogły starać się o udział w dwutygodniowym OBOZIE LIDERÓW, na którym rozwiną swoje ...

czytaj artykuł »

Policjanci zatrzymali hienę cmentarną

07-10-2014

W sumie 36-latek usłyszał 11 zarzutów. Nie uniknie on również odpowiedzialności za kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Działdowie.

czytaj artykuł »

‘Burkackie biesiadowanie' w… Ciechanowie

06-10-2014

Znana w naszym regionie poetka i kronikarka, Bogumiła Stachowiak – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie, miała swoje spotkanie autorskie w Ciechanowie! Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Autorów Polskich, Oddział w Ciechanowie, którego Prezesem jest Janina Janakakos - Szymańska. ...

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).