Dziś jest Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą : Arnold, Konrad
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Weź udział w Turnieju Gier Komputerowych

30-06-2015

Jeszcze trzy dni będą trwać zapisy na Turniej Gier Komputerowych. Zmierz się w trzech popularnych grach. Zaczynamy już 6 lipca.

czytaj artykuł »

Budynek po byłej bibliotece miejskiej na sprzedaż

29-06-2015

Grzegorz Mrowiński wyszedł z propozycją sprzedaży budynku po byłej Bibliotece Miejskiej w Działdowie. Może być ciężko, bo od 1994 roku obiekt jest w rejestrze zabytków.

czytaj artykuł »

Nidzica ma swoją grę komputerową

29-06-2015

Może to jeszcze nie Wiedźmin, ale i tak można nieźle poszaleć. Średniowieczny gród i górujące nad nim zamczysko, a my w pierwszej osobie możemy po nim pospacerować. Miłośników historii i gier komputerowych odsyłamy na www.historia.nidzica.pl, gdzie jest dostępna gra edukacyjna o średniowiecznej ...

czytaj artykuł »

Uroczyste otwarcie lapidarium

29-06-2015

19 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie Lapidarium Szkolnego przy Zespole Szkół w Rybnie. Utworzenie Lapidarium było zapoczątkowane umieszczeniem na terenie przyszkolnym głazu, a na nim zegara słonecznego ufundowanego przez radę rodziców w 2011 r.

czytaj artykuł »

Wstąpiliśmy po zdrowie po raz dziewiętnasty

26-06-2015

Działdowianie wiedzą, jak dbać o zdrowie. A jeśli nie - zawsze mogą się dowiedzieć na corocznym festynie Wstąp Po Zdrowie.

czytaj artykuł »

Kto i dlaczego nie chce zalewu w mieście?

26-06-2015

Na jednej z sesji Rady Miasta wywiązała się dyskusja na temat budowy zalewu w Działdowie. Nie wszystkim spodobała się proponowana koncepcja.

czytaj artykuł »

Noc świętojańska w Lidzbarku

24-06-2015

Czary, wróżby, tajemnicze znaki - tego wszystkiego można się spodziewać w nocy z 23 na 24 czerwca. Jest to bowiem zaczarowana noc, obchodzona dawniej wśród Słowian jako święto ognia i wody.

czytaj artykuł »

Walki Gminy Działdowo z kurnikami ciąg dalszy

23-06-2015

Gmina wciąż stara się walczyć z pokusami hodowców drobiu. Budowy ferm zapewne nie uda się powstrzymać, ale budowa tych dużych nie będzie możliwa.

czytaj artykuł »

Czy to nowe logo Młodzieżowej Rady Miasta?

23-06-2015

Na konkurs wpłynęły projekty przygotowane przez dwudziestu dwóch uczniów działdowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Komisja Konkursowa wybrała cztery prace, trzy z nich zajęły kolejno trzy pierwsze miejsca, a jedna została wyróżniona.

czytaj artykuł »

Policjanci zatrzymali poszukiwanych za kradzieże

23-06-2015

Dzielnicowi z Działdowa zatrzymali mieszkańca gminy Iłowo-Osada poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Działdowie, który za popełnione kradzieże usłyszał wcześniej wyrok jednego roku pozbawienia wolności. Natomiast policjanci z Rybna podczas interwencji zatrzymali kolejnego sprawcę kradzieży ...

czytaj artykuł »

OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).