Dziś jest Poniedziałek, 16 października 2017 r. Imieniny obchodzą : Ambroży, Dionizy, Gaweł, Jadwiga
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Spotkanie z panią Maryną Skurpską w Jedynce

18-05-2015

We wtorek 12 maja w szkolnej bibliotece Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły gościliśmy panią Marynę Skurpską, która przybliżyła nam postać malarza „syna ziemi olsztyńskiej” pana Hieronima Skurpskiego.

czytaj artykuł »

Ten budynek nie należy do Starostwa

17-05-2015

W artykule ‘Ten budynek straszy. Co na to nadzór budowlany?’ zamieszczonym na Portalu Moje Działdowo w dniu 25 kwietnia wkradł się błąd.

czytaj artykuł »

Mieszkańcy wykupią działki z powodu pobliskiego klubu

17-05-2015

Mieszkanie w okolicy dyskoteki z pewnością nie należy do rzeczy najprzyjemniejszych. Bolączki jednej ze wspólnot mieszkaniowych przedstawił na ostatniej sesji Rady Miasta Radny Leszek Gołębiewski.

czytaj artykuł »

UFO nad Mławą? Mieszkaniec nagrał dziwny obiekt

17-05-2015

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 14 maja tuż przed północą. Około godziny 23.40 na niebie pojawił się świetlisty punkt.

czytaj artykuł »

Kiedy rozpoczną się budowy chodników?

14-05-2015

Radny Andrzej Tessar jest jednym z tych, którzy najczęściej pytają o budowy chodników. Nie inaczej było na ostatniej sesji Rady Miasta Działdowo.

czytaj artykuł »

Czy na ul. Wolności będzie sygnalizacja świetlna?

13-05-2015

Sygnalizacja świetlna zniknęła ze skrzyżowania Hallera i Męczenników. Czy zostanie przeniesiona na skrzyżowanie Wolności z Męczenników?

czytaj artykuł »

Olsztyńska: obwodnica "ulepszona" o 20 km/h

13-05-2015

Wielu kierowców zastanawia się, dlaczego prostą drogę "ulepszono" na zawijasy. Jeszcze bardziej intryguje zmniejszenie dopuszczalnej prędkości o 20 km/h.

czytaj artykuł »

'Dwójka' w Górach Świętokrzyskich

12-05-2015

Maj to miesiąc, który sprzyja turystyce, odkrywaniu piękna otaczającego nas krajobrazu, poznawaniu nowych interesujących miejsc naszego kraju, a także czynnemu wypoczynkowi w plenerze. Takimi założeniami kierowali się organizatorzy autokarowej wycieczki w Góry Świętokrzyskie, na którą wybrali ...

czytaj artykuł »

Zwyciężyli w etapie wojewódzkim

12-05-2015

Już po raz szósty odbywa się Ogólnopolski Konkurs "Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 -1989". Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce oraz zamieszkałych poza jej granicami.

czytaj artykuł »

Znamy wyniki wyborów w powiecie działdowskim

12-05-2015

W powiecie działdowskim zwyciężył urzędujący Prezydent Bronisław Komorowski tuż przed Andrzejem Dudą. Frekwencja wyniosła 40,25 %.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).