Dziś jest Wtorek, 22 sierpnia 2017 r. Imieniny obchodzą : Czarek, Maria
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Powołano Federację UTW Warmii i Mazur

21-04-2015

W poniedziałek 20 kwietnia w Olsztynie doszło do ważnego wydarzenia. Osiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku województwa Warmińsko-mazurskiego powołało do życia Federację Uniwersytetów Trzeciego Wieki Warmii i Mazur.

czytaj artykuł »

Konary do przycięcia, gniazda do usunięcia

20-04-2015

Niebezpieczne, stare konary i mnóstwo gniazd nad chodnikami to problem znany od lat, który pilnie trzeba rozwiązać, m. in. na ul. św. Wojciecha.

czytaj artykuł »

Uczniowie Gimnazjum nr 2 posłami na Sejm RP

20-04-2015

Działania uczniów z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie zmierzające do uzyskania mandatów posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży zakończyły się sukcesem. Jan Murawski i Mateusz Pawlak w dniu 1 czerwca 2015 roku zasiądą w ławach sejmowych jako posłowie ...

czytaj artykuł »

Obejrzyj film i zostań studentem UTW w Działdowie

20-04-2015

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Ta skupiająca około 250 członków organizacja pożytku publicznego posiada wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla swoich słuchaczy.

czytaj artykuł »

Z uczniami rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci

20-04-2015

Jak poruszać się w sieci i czego unikać, aby zachować maksimum bezpieczeństwa, to jeden z tematów spotkania policjantów z młodzieżą. Podczas zajęć omówiono temat zagrożeń, na które jest narażony użytkownik Internetu, zachowania poufności danych oraz to, jakim postępowaniem wobec innych ...

czytaj artykuł »

Członkowie POPPD obradowali po raz trzeci

17-04-2015

Członkowie Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Działdowskiego dyskutowali o swojej działalności. Na spotkaniu obecni byli także reprezentanci władz gminnych i powiatowych. W trakcie obrad padła propozycja ze strony burmistrza Działdowa, by jeden z wolnych budynków należących do ...

czytaj artykuł »

Wójt złożył zawiadomienie do prokuratury

17-04-2015

Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski uważa, że jego poprzednik mógł dopuścić się złamania prawa podczas swoich 12-letnich rządów. Podstawą do tych przypuszczeń ma być audyt, który został omówiony na ostatniej sesji Rady Gminy.

czytaj artykuł »

Uczniowie ZSZ w Iłowie-Osadzie sadzili las

16-04-2015

W środę 8 kwietnia 2015 roku uczniowie Technikum Leśnego w Iłowie – Osadzie klasy II c i III c uczestniczyli w akcji Wielkie Sadzenie Lasu.

czytaj artykuł »

Zmiany w przepisach ruchu drogowego!

15-04-2015

Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym.

czytaj artykuł »

Debatowali o przemocy

15-04-2015

W sobotnie popołudnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbyła się debata społeczna, poświęcona przemocy w rodzinie. Swój głos w debacie poza zaproszonymi gośćmi, zabrali przedstawiciele Policji.

czytaj artykuł »

Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).